Setvospremači

cena je 11.500 +pdv, sirina 6m tezina 2050kg.

dize ga veoma lako a i nosi ga, prednji kraj uopste nema problema sa njim

Na prolece planiram da ga isprobam i u radu sa Claasom.
Ma Cici se sali...(verovatno)gde 6 metara sa 100 i nekom ks...mozda samo drugi put na dubinu 3-4 cm.

---------- Poruka napisana u 18:32 ---------- Prethodna poruka je at 18:29 ----------

mislim da je ovaj kracen sa 8m na 6m, dali je ova piramida original?mislim da je prenisko postavljena, treba da je kacenje naspram grede, kada bi stavio ravne kratke opruge piramida bi guslila, zar ne?
Piramida nije originaldeluje da je od nekog pluga,i ako ne gresim ovo je slikano u kovinu?koliko trazi za njega?ima li klipove?
 
Mozda nepratim dovoljno, od koliko ks je claas?

100 ks

Ma Cici se sali...(verovatno)gde 6 metara sa 100 i nekom ks...mozda samo drugi put na dubinu 3-4 cm.

Ne salim se uopste. Naravno necu spremati xxx jutara sa njim ali cu jedan dan izaci da napravim nekoliko krugova ili jutara sa njim. Podrivanja su mi relativno ravna i na dubinu od 5 - 6 cm ( ni sa NH necu ici dublje ) ce verovatno moci da vuce. Sigurno nece imati dovoljnu brzinu ali verujem da ce ici 5 - 7 km/h

25ko4yo.jpg



 
Poslednja izmena:
@cicimoric
Svaka cast kolega, lepa masina nema sta.Stavi i koju sliku kako se steluje dubina rada,Znam da je preko rotora,ali cisto da vidim kako je to regent resio.
 
U planu mi je kupovina setvospremaca. Kojeg proizvodjaca, koje sirine i sa kojim oprugama mi preporucujete za Kejsa 105 ks. Svaki odgovor je dobrodosao.
Unapred hvala.
 
Ja moj vucem sa rakovicom 65. Mislim da je sirina 2.2,nisam merio,i vucem ga 2 brzom na 1600,1800 obrtaja,bez problema,ne oseca ga traktor,ali nesto nece da ide bas duboko u zemlju.Stavljao sam neki teg pa je islo malo dublje,a inace ide samo nekih 10 cm u zemlju...
http://tinypic.com/player.php?v=117fsjo&s=5
 
Ja moj vucem sa rakovicom 65. Mislim da je sirina 2.2,nisam merio,i vucem ga 2 brzom na 1600,1800 obrtaja,bez problema,ne oseca ga traktor,ali nesto nece da ide bas duboko u zemlju.Stavljao sam neki teg pa je islo malo dublje,a inace ide samo nekih 10 cm u zemlju...
http://tinypic.com/player.php?v=117fsjo&s=5

uuuuuu pa to je bas plitko. Prilicno sam siguran da moze to mnogo dublje ako stavis jos vise tegova.
 
U planu mi je kupovina setvospremaca. Kojeg proizvodjaca, koje sirine i sa kojim oprugama mi preporucujete za Kejsa 105 ks. Svaki odgovor je dobrodosao.
Unapred hvala.
Po meni od ovih naših proizvođača Consum Bečej ili Satex Ada.Pošto tebi od prilike treba 4,5m oni te širine rade kvalitetno sa pristupačnom cenom.
 
Ja moj vucem sa rakovicom 65. Mislim da je sirina 2.2,nisam merio,i vucem ga 2 brzom na 1600,1800 obrtaja,bez problema,ne oseca ga traktor,ali nesto nece da ide bas duboko u zemlju.Stavljao sam neki teg pa je islo malo dublje,a inace ide samo nekih 10 cm u zemlju...
http://tinypic.com/player.php?v=117fsjo&s=5

Neznam na koju bi ste dubinu tačno želeli da vučete setvospremač,pa da proračunamo koja masa tegova je potrebna

---------- Poruka napisana u 07:50 ---------- Prethodna poruka je at 07:45 ----------

U planu mi je kupovina setvospremaca. Kojeg proizvodjaca, koje sirine i sa kojim oprugama mi preporucujete za Kejsa 105 ks. Svaki odgovor je dobrodosao.
Unapred hvala.

Ja na to gledam tako,da za optimalnu brzinu 6-8km/h i dubinu rada,koja će pole biti setvena dubina,potrebno je 2-2.2ks po standardnoj kopljastoj motičici (na ravnici)
Što znači kao što kolega DIKLOFEN kaže 4.5m ili 5m
 
Pa ja ,kao i neki članovi,volim uže ali brže.Uvek je bolje imati dobru rezervu snage,moći voziti većim brzinama kada to uslovi dozvoljavaju,višim stepenom sa manjim obrtajima i ne misliti na dubinu može li ili ne.
Ovo je prvi put da čujem da nekom trebaju tegovi na setvospremaču da bi on išao u zemlju.
 
Pa ja ,kao i neki članovi,volim uže ali brže.Uvek je bolje imati dobru rezervu snage,moći voziti većim brzinama kada to uslovi dozvoljavaju,višim stepenom sa manjim obrtajima i ne misliti na dubinu može li ili ne.
Ovo je prvi put da čujem da nekom trebaju tegovi na setvospremaču da bi on išao u zemlju.

Pošto ja ima širi i duži,ja to volim polagano,nekako mi bude lepše na kraju
 
Nazad
Vrh