Setvospremači

Dobro to dok stoji, a sta se desava kad pocne da se vuce. Zar prednji kraj nece teziti ka dole ?
 
Prednji kraj stelujes na toplingu, zadnji na rotorima. Nece se zabadati, rotori mu ne daju da potone.
 
Ovako radimo. Spustimo hirauliku do kraja, i produzavamo topling. Produzavanjem toplinga se prednji kraj potplicuje. Da nema rotora, ovim nacinom bi se zadnji kraj zabio, medjutim rotori mu ne daju, pa se dobija efekat potplicivanja prednjeg dela. Posle nekoliko izlazenja iz traktora, sve bude podeseno.
 
Dali Vam u slučaju kad nemate točkove topling stoji zakačen u šlicovanu rupu ili ne?Isto pitanje i za podizne poluge traktora?
 
Ja poluge stavljam u šlicovanu rupu kad koristim spremač isto tako i sejem i špartam, kad je priključna mašina šira od 3m trebalo bi da se radi tako a i zbog terena(brda i kosina)
 
Kod mene je ta rucica u radu sa setvospremacem bespotrebna iz prostog razloga sto rotor nije dovoljno tezak da mogu setvospremac nosim na plivajucem hidrauliku a da rotor sam svojom tezinom radi ono za sta je namenjen.
 
mi spremac zakacimo na ravnom betonu i nediramo nista sto se tice nivelacije, dubinu podesis koju oces, rucicu dizanja i spustanja obelezis i rotore na kraju spustim da prave ravno da ne ostavljaju brazde opruga...to je bilo sa 577 i 2.9 spremac bez tockova.
takvu varijantu cu probati sa rujom, ako uspem, a nema razloga da ne, bacam tockove spremaca, a ako uzmem sa ravnim malim oprugama, necu ih ni narucivati...

mirko koliko bese si platio minav spremac 4m. i koliko kg.ima? a posto je mrak bio nisam ni video dali ima tockove?
danas zvao vojku 4.7m 2800e a 5.2m 3200e ni za jedan nezna tezinu ili nesme da kaze :haha:
 
Ovaj iz Vojke, jes da mi je blizu, ali njegov setvospremač ja nikada nebi kupio. Kada sam ga gledao na vašaru, toliko su ga precizno uradili da se golim okom moglo videti koliko je krivo povaren, a o jačini, ni ono "j". Ja sam pre nekih 4-5 godina uzeo agromerkur 2,9m, i zadovoljan sam sa njim, do sada nisam imao problema sem što sam opruge na rotorima sabio do kraja (slabe, treba da ih zamenim). Jeste da mi daska lupa ko blesava zbog zazora u rupama (jedino što me nervira na njemu), ali odlično odradi posao što se tiče pripreme zemljišta. Naravno da ima mnogo boljih spremača, ali u odnosu kvalitet-cena nije loš.
 
"minav blace" video sam i dosta mi deluje masivno i lepo odrajeno, a vlasnik samo reci hvale! da i flahovi nisu seceni iz tabli nego su pravi! dali je i cena prava?
 
Nazad
Vrh