Setvospremači

@acosrbo90 ovo vam je najeftinija i zadovaljavajuca varianta, original Fop sa danskim S oprugama, samo sto ovaj nema dasku napred, lak je za nosenje, slika je sa oglasa cena max do 1000eu, mora da je kao nov za te novce
167wg9t.jpg
 
Dosta zavisi i da li ima dasku i rotore. Takodje zavisi i od toga kako su podeseni. Ja moj uvek pustam do kraja. Tockove nikad nosam spustao. R65 je malo jaca od mog 560 ali mislim da nije dovoljno da bi ga mogla vuci optimalnom brzinom.
 
Ma sve preko 500e za setvospremac sirine do 2.4m je puuno.
Njemu nema veze koliko je star,oni spicevi opruga su smesni sto se tice cene za zamenu,a i sam je posao par minuta.Ne znam zasto ljudi vole da placaju ime npr IMT je skoro pa duplo skuplji od Majevice ili Metalogradnje(kod mene poznatiji kao osjecki).
Nema tu neke mudrosti S opruge su svima iste tako da samo ime ne znaci nista pri obradi za razliku od pluga gde se po markama i modelima moze videti drasticna razlika.
 
Naravno da ima rotor i dasku,lepo odradi posao..sve zavisi kako naletis..jer sam ja kupio ovaj 2.9 konskilde za 500(covek koristio od 3,5 ili 4 metra) pa mu ovaj stojao bzw.
 
Hvala na savetima,najverovatnije cu uzeti 2,4,sa njim ću sigurno moći čak i 2.brzom.

---------- Poruka napisana u 01:00 ---------- Prethodna poruka je at 00:58 ----------

Naravno da ima rotor i dasku,lepo odradi posao..sve zavisi kako naletis..jer sam ja kupio ovaj 2.9 konskilde za 500(covek koristio od 3,5 ili 4 metra) pa mu ovaj stojao bzw.
Kojom brzinom ideš sa tim od 2,9?
 
Da se i ja malo uključim u temu,slažem se sa north army spremač nije mašina za koju treba davati veliki novac.S tim da čovek reče da su mu njive pod nagibima na takvim njivama pretežno i ja radim i sa 539 vučem spremač 1.8m mogao bi vući možda 2.2 ali onda nemam brzinu što je za spremač jaki važno.Kum mi sa 577 vuče 2.4 i to mu je taman za ovaj teren.Vi koji radite u ravnici nemožete ni shvatiti šta znači bilo koju mašinu zakačiti i raditi u bregu sa njom,za iste mašine nama treba makar 10ks više nego vama.
 
Lepo je imati mašine širokog radnog zahvata ali treba voditi računa i o specifičnosti terena .Ja kad sam kupovo spremač,berač... bilo mi je bitno da mogu da radim u najgorim(po pitanju brega)njivama a onda ćemo na ravnom lako.
 
Prilagodjavas se terenu. Naravno da u ravnicarskim krajevima moze sire orudje, dok u brdovitim uze. Najbitnija je stavka pravilno agregatirati traktor.
 
Pozdrav kolege, koji radni zahvat setvospremaca biste mi prekorucili za Torpedo 7506 dupla vuca, 2.9 ili pak manji, naravno da ima dasku i duple rotore?

Da napomenem teren je brdski zemlja prilicno teska za odradu, poredjena radi tanjiracu 6 leskovacku na pojedinim usponima moze da uzvuce najbrze 1 brzom (crni zec) i to sa ukljucenom prednjom vucom, bez nje se ukopava, a u losijim uslovima cak mora i brzinu manje. Takodje na pojedim parcelama je dosta izrazeno zanosenje, odnosnu smicanje u stranu usled nagiba terena.
 
IMT 558 i IMT 560 imaju istre motore. Stric koristi IMT 558 i spremac od 2.2m sa 21 oprugom. Traktor itekako ima sta da vuce. Radna brzina - 2. brza na 1800 o/min, zadnje gume 16.9. Da je siri spremac nema sanse da bi ga vukao 2. brzom, i u ovoj kombinaciji bude na knap u nekim njivama. Za R65 maksimalno 2.5m. Pazi, mozes ti zakaciti i od 3 metra, ali ga nece moci vuci odgovarajucom brzinom, i samim tim mnogo ce losije biti uradjeno.
 
Ja sam proletos vukao sa 560 setvospremac od 2.2 metra, vukao sam ga 2 brzom bez problema, traktor kao da nije imao nista zakaceno za sebe... Mijate kod mene takodje ima brda, mada zemlja nije toliko teska za obradu, ja ti dajem moj primer, najbolje bi ti bilo da pogledas kod nekog ko ima traktor slicne snage koji spremac vuce...
 
Moj savet je "uze,a brze" ako to dozvoljava raspored brzina. Spremac treba da radi brzion od 10 do 12 km/h na dubini do 8 cm, osim ako ti ne treba za krompir ili repu. Za jednu moticicu treba oko 2,5 ks ili oko 1.8 kw pa ti racunaj sta ti odgovara.
 
Brzina rada setvospremacem dosta varira od strukture oranja .
Pre par godina sam kupio setvospremac 2,2 za ferdjiku i odradio 1 godine poso (njive orane sa imt 755) odma sam sledece godine kupio rajku R 60 u ekstra stanju koja taj spremac nikad nije mogla da vuce 29( (iako sam vidjao da neki rade sa 2,9 2 brzinom) njive orane sa imt 756)
Posle kupim 2.9 konsingle i vucem ga sa mtz 82 neosetno cak i 8 brzinom na solidnu dubinu ((ja spremam zemljiste 1 prohodom) orem sa landsberg potingerom)
Ove godine dok sam spremao za suncokret Jedan cika sa 542 i spremacem 2,5 metara ide isto kolko i ja i dubina i brzina , ko da ............. nemam reci
 
Nemam nikog u blizini ko ima setvospremac pa da pozajmim na probu, ima jedan al je daleko od 2.5m covek kaze da ga vuce sa Tafe 42, ali isti taj pokusava sa Tafe-om da vuce kamionsku veliku prikolicu punu ovrsenog kukuruza a pored Tafea ima i rusa 82 i imt 558, toliko o njegovom odnosu prema masinama.

I moj izbor bi bio 2.9m, mislim mogu ja njega vuci samo se plasim da necu imati dovoljnu brzinu, a prica kupi veci lako ces skinuti par opruga i smanjiti zahvat po meni ne pije vodu, jer sta sa rotorima oni hvataju pun zahvat i nemogu se suziti.
 
Moj savet je "uze,a brze" ako to dozvoljava raspored brzina. Spremac treba da radi brzion od 10 do 12 km/h na dubini do 8 cm, osim ako ti ne treba za krompir ili repu. Za jednu moticicu treba oko 2,5 ks ili oko 1.8 kw pa ti racunaj sta ti odgovara.
Tako je i ja delim isto misljenje,ja sa rusom552 vucem 2.20 metra sa duplim rotorima prvi put u 7 brzini drugi prohod 8 i napravi posao perfektno.Dubina od 8-10 cm ne dublje.Za sat vremena mogu lagano 2 kj spremiti bez zurbe znaci 1700 obr/min
 
Moja iskustva sa imt 560 i consum 2.2m 21opruga ima dasku i duple krimlere kad ga dobro supustim ima sta da vuce pogotovo ako ima njiva brda prvi put idem prvom 7,5 km a drugi put drugom 11km. Moj savet ne veci od 2.5m.Ovakav kao moj da je 2.9m bi se otelio posto je tezak za nosenje a za vuci ne bi imao dovoljnu brzinu. Evo i koja slika





Uploaded with ImageShack.us
 
Nazad
Vrh