Setvospremači

Bio sam danas u Tanjiraca komerc u Ceneju.
Izasao zadovoljan ovim sto sam video. Setvospremac cu najveovatnije uzeti od njih jer ono sto sam ja video odgovara nekim mojim kriterijumima.
Usput sam i video tanjiracu, koja je od 36 diskova tezine oko 3 t. Diskovi su 610 , a debljina materijala 10 mm. Deluje jako mocno.
 
Da nebih citirao ranije postove evo nadam se jedan rezime zašto pucaju kod klipa kad Lacka je klip nazad, kod mene-Huđika je napred i skoro ista onova podizanja, kod njega je pukao nazad a kod mene napred, oba nisu pukla samo u radu već le pucanje nastalo u trancportu ali ne od cimanja gore dole iako Lacko ima suspenziju već od cimanja levo desno teška krila velika poluga i eto loma. Kada se desi pucanje u radu sledeće karakteristike se pojavljuju, jedna i najgora je da se rotori susedog dela koji se ne rasklapa počinju sastavljadi i češati jedan o drugi a koliko se vidi da se to ovde nije desilo ako grešim Lacko ispravi me a da nepišem mnogo je već i ovako kod ovakvih mašina suspenzija bi trebala biti i na krilima koja se otvaraju tj na cilindru ili još bolje rešenje je da ima dva cilindra sa većim krakom postavljanja tj. tada bi se skratila poluga a samim tim verovatno sila delovanja pa i pucanja bi bilo manje.
 
15032011.jpg
Mislite na ovako nešto.Malo je daleko i ne vidi se baš kako tačno stoje cilindri.
 
@ bubu
svi znamo da imas drugare u Agrodivo, ja sam gledao taj setvospremac odlican je, Mislim da je vrh setvospremaca sto se proizvodi u Poljskoj, meni nije odgovarala cena i to sto ima u sredini rotora osovinu, inace nemam zamerke po meni sve ostalo ok
 
Jel ste primetili koliko u oglasima ima spremaca od majstora iz Vojke koji su radili samo jednu sezonu ili nijednu,to nije normalno.
 
Da li kod ovih setvospremaca sto imaju rotor napred,da li moze da dodje do gusenja? ili je to bolje resenje od daske?
 
Gusenje u smislu mokre zemlje pa da se rotor napuni ili gusenje da jednostavno stane?

Drugar ima neki setvospremac domace izrade nepoznatog proizvodjaca koji ima napred rotor i nisam primetio da ima problema sa njime.
 
gusenje da se rotor napuni,ipak je napred pa mislim da nema toliko stelovanja,a ti zadnji rotor mozes odici toliko da radi a da ne lepi...
 
Moze ali opet ima razloga zasto je setvospremac.
Germinatori imaju male opruge i obicno svaki germinator ima zasebne baterije radnog zahvata po 1m koje osciluju nezavisno jedna od druge.
 
Nazad
Vrh