Setvospremači

Nastelujes setvospremac da ide vodoravno i da se oslanja na rotore a toplink stavis u slicovanu rupu i pici. Ja sam samo probao traktor sa tim setvospremacem i odusevio me je kako radi sa 3 rotora ali je malo nezgodno ako treba da zagrces razore.
 
Upravo tako. No, videcemo na prolece.. :)

Recimo, germinator koji sam vukao ima i 3 rotora i dasku i tezi je od 1500kg na 3m radnog zahvata ali ako oranje nije dobro zatvoreno ili je lose oranje ni on nije pripremao puno lespe od redovnog setvospremaca sa 1 rotorom samo sto nije varirala dubina ali su se zato opruge krivile i pucale skoro svaki dan.
 
Hvala puno,a kakva je razlika u sredjivanju izmedju tanjirače i setvospremača?Da li posle setvospremača može sejalica?

---------- Poruka napisana u 00:02 ---------- Prethodna poruka je at 00:00 ----------

ne slazem se sa clanom "mindjušar" jer iz iskustva imam 577 sa imt 2.9 i kad se spusti malo dublje ima sta da radi, ali kako hoces, najbolje pozajmi i ako ti se ne svđa lako ces se odluciti, uzmi 2.9 i lako ces skinuti nekoliko S opruga
Znaci da ja sa Rakovicom ne bih mogao sa 2,9 m,jer su veliki nagibi u njivama,kod nas ih niko ne koristi pa ne znam.
 
vi ste izgleda pocetnik u poljoprivredi? ovde na forumu mozete procitati cemu služi setvospremac, sam naziv vam govori da se snime sprema neposredno pred setvu, normalno da postoje i bolje masine ali vi za vasu rakovicu ne mozete da kacite, jedino RD ako vam je bas teska zemlja tj. smolnjača
 
Puno je 2.9. Ja moj vucem sa 560 te sirine sa daskom i rotorima, o drugoj brzoj mogu samo da sanjam, odmah ga ugusi. To je spremac za 577, za rakovicu 2.5 i da radi kako treba.
 
Da jesam početnik,ali nije me sramota da pitam.Mislim da bi RD rasturila traktor,jer je teska smolnjača,tanjiračom idem uvek u dva ili tri prohoda,pa drljačom,u svakom slučaju hvala za savet:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 00:09 ---------- Prethodna poruka je at 00:08 ----------

Puno je 2.9. Ja moj vucem sa 560 te sirine sa daskom i rotorima, o drugoj brzoj mogu samo da sanjam, odmah ga ugusi. To je spremac za 577, za rakovicu 2.5 i da radi kako treba.
Pozdrav,koji proizvodjač je najboji po vašem mišljenju?
 
@acosrbo90 ne mogu druze nista da ti kazem. Nisam u toku, moj spremac je kupljen pre skoro 30 godina. Nisam gledao nista. Javice se neko koje bolje upucen.
 
@mindjusar
577 i rakovica 65 isti motor je isto kad bi ja tvrdio da torpedo 7506 i 9006 imaju isti motor.:ppozdrav:
 
@ acosrbo90 mislim da bi vam vise odgovarao ovaj stroj, kod nas ga zovu "Mamut" odlicna stvar u losem oranju
nb2a75.jpg
 
Nazad
Vrh