Setvospremači

Je, brzina je ok, ali nije bitna brzina, vec ako ga "krkas" 10cm u zemlju, a spremac za te "sulude dubine" nije zamisljen, pa ga jos na toj dubini vuces 12km/h i na kraju njive krenes okretati a stroj se nije podigao iz zemlje i eto ti ga... Jedno s drugim pravi stetu...
 
:nono: ja ne radim dublje od 5-6cm. A sto se tice okretanja, uvek ali ni jednom nisam krenuo okrenuti dok spremac nije malo dignut. Sto se tice voznje swe je pro "propisu" samo materijal na spremacu je SLABA
 
Izvinjavam se, moja greska... To je isto kad ja za svoj plug govorim Vogel, a ono se iz aviona vidi da je FOP rama a samo daske vogel... Ne znam je li sa spremacima taj slucaj?
 
miroslav k

ovde pojacaj za svaki slucaj. Ovako je bio lomljen onaj cev i malo je podigao i onaj drzac krila "2" ali sreca sto sam na vreme video..Tu je lomljem zato sto ne stoje cilindri kako treba.(tako mi je rekao majstor) treba da budu malo vislje na krilu



Uploaded with ImageShack.us
 
Mene interesuje kada rasklopite krila stavite li klinove u rupe kako bi krila bila fiksna sa ramom ili ih ostavljate da trpe klipovi i još me interesuje kačite li topling u fiksnu rupu ili u onu šlicovanu.Znači pitanje se odnosi na setvospremače koji nemaju točkove.
 
najbolje ti je u slicovanu rupu,uvek treba setvospremac da plovi u zemlji a toplink treba da bude opusten

i nije mi jasno kako je ovaj setvospremac lomljen?sta mu je radjeno?jel to konsumov?
 
diklofen

Ja,ako ne stavljam bolsne onda rucicu cime spustim krila njega stavim na plivajuci,a sto se tice toplinga prve dve godine sam stavio u fiksnu, a sad u slicovanu..ako je dobro oranje onda u slicovanu ako je jako ono grudvasto...onda stavim u fiksnu posto hoce jako da cima..a kad idem drugi put onda svugde ide u slicovanu.



Nije to bio skroz puknut,nego je izgledao tako kao da si sa flomasterom vukao jednu crtu..
Na 1. i 2.-oj slici sto se vidi to sigurno na njivi, a sto se vidi na trecoj to kad sam hteo da rasklopim krila. (nemojte misliti da nisam izvadio onaj klin).U transportu nije sigurno posto na oba traktora imam ono amortizaciju hidrolika, sto je jako jako dobra stvar, i makar kako da uletim u neku vecu rupu prikljucna masina ni ne oseca.
 
miroslav k

ovde pojacaj za svaki slucaj. Ovako je bio lomljen onaj cev i malo je podigao i onaj drzac krila "2" ali sreca sto sam na vreme video..Tu je lomljem zato sto ne stoje cilindri kako treba.(tako mi je rekao majstor) treba da budu malo vislje na krilu
Lacko zar nije majstor mislio da budu klipovi vislje postavljeni, ali kad su krila spustena odnosno kao nacrtano. Tada ces imati duzu polugu i lakse ce dizati krila.
img2147zf.jpg
 
Nazad
Vrh