Setvospremači

sta hoces stim da kazes da za traktor od 200ks je dovoljno 4m setvak ako radis samo 60kj?
ako vec imas veliki traktor i normalno hoces snjim da radis (neces raditi sa prdavcem) onda treba i adekvatni prikljucak,

Ne,hoću da kažem da za 60kj rakovica 65 ili torpedo 75 ili te klase JEDAN traktor i fajront


Za 60kj traktor od 200ks,nemoj nikom pričati,a šta treba za 600kj,10 kom od 200ks? :haha:


a "ako već imaš traktor od 200ks" na 60kj,brate prodaj ga i kupi još zemlje :haha:
 
Poslednja izmena:
Nasa zadruga radi sa 200 ks 500 ha sve teske poslove, a teoretski moze jos vise Radi moj komsija sa 60 ks 80 jutara sve teske poslove, a teoretski moze jos vise. Sa 100 konja teoretski moze 1000 jutara.
Posto je tema setvospremac onda se ja drzim teorije UZE A BRZE.
Radio sam sa 115 ks sa 3,6 m i pokazalo se odlicno, a sa 190 cu sa 7m. Mislim da nema potrebe za vecim, mada bi teoretski mogao i 10 m.
 
ja sam sa 577 radio 90kj do ove god, to je bio maksimum mksimumov, poveco sam jos 50kj i sad 1221 ni nema sta da radi sa to malo zemlje, a kamoli 200ks

Moze taj 577 da uradi i 200kj zemlje samo ako ima ko da ga tera i ako je u dobrom stanju. Meni je sa 100ks smesno da radim SVE operacije na manje kj nego ks koje sam pomenuo ali kad imas usluga onda se radni sati nateraju lako pa ne brines da ti masina ne stoji.

Ja sam za 1m setvospremaca=25ks za optimalni rad.
 
Nasa zadruga radi sa 200 ks 500 ha sve teske poslove, a teoretski moze jos vise Radi moj komsija sa 60 ks 80 jutara sve teske poslove, a teoretski moze jos vise. Sa 100 konja teoretski moze 1000 jutara.
Posto je tema setvospremac onda se ja drzim teorije UZE A BRZE.
Radio sam sa 115 ks sa 3,6 m i pokazalo se odlicno, a sa 190 cu sa 7m. Mislim da nema potrebe za vecim, mada bi teoretski mogao i 10 m.
Od 3.6m sa 115ks je po meni bolja varijanta što je radio jedan kolega kod mene,2-3god vukao 4.5m sa MTZ 82.1,idealno urađeno,daš dubine,a i da hoćeš od 7-8 nemožeš brže,što je po meni jako bitno,jer je sa setveni sloj potrebna sitno mrvičasta struktura,a ne fino prašina koja se postiže velikim brzinama sa mali setvospremačem
 
u selu jedan ima JD 4650 ove godine kupio imt od 9,6 metara, vuceni...... kupio i prodao . Nikako nije odgovarao em sto nema mesta za okretanje, em sto je skakutao po grudvama , pa malo u zemju pa malo napolje ...a nicanje je bilo katasrofa. Sad kupio od 7m satexsov iz ade ali se opet zali jer dosta lose uradjeno.Sad opet kuka sto nije uzeo Consumov za 1000 eura vise jer je to ipak bolje uradjeno. Pa vi vidite sta cete kupovati.!!!!
 
Ja imam consumov od 5m 08-mo. do sad je izravnao nekih 4000 kj (snjim radim i zatvaranje zim.bra). Da radi jako lepo to jeste,ali ove godine je poceo da se lomi u piiii......
 
@LACKOIGI
sta je poselo da se lomi? koje su dimenzije prednje i zadnje grede?

---------- Poruka napisana u 21:39 ---------- Prethodna poruka je at 21:37 ----------

6fyqrs.jpg

iskopao ovu sliku,
ali vi kazete da je to "plastelin" i još + vucena masina
 
Pa lomi se jer rade svi privatnici sa obicnim cevima i flahovima nemaju termicku obradu da se materijal ozilavi
 
Bilo je priča o plastelinu ali ne u temi o setvospremačima mada sada svi koji imaju malo veću radionicu prave šta stignu.
 
Bilo je priča o plastelinu ali ne u temi o setvospremačima mada sada svi koji imaju malo veću radionicu prave šta stignu.
Ja mislim da svi rade od istog čelika za tepsije,FOPa više nema,to je VOGEL NOOT,alo kako sam pre 4god pokidao šasiju na njihovom plugu starom 2god,ni njima neverujem,
FOP iz sretnih dana je tek bila sprava,reči o plastelinu je bilo u temi podrivači,i ja stojim iza toga,sve zavisi koji proizvođač koliko predimenzioniše konstrukciju tepsije, i na kakvog sivonju naiđe mašina,ja priznajem,kod mene bi verovatno svaki pucao,jer adrenalin je čudo,ali ako je moj brat uspeo RASKIDATI agromerkurov setvospremač onda je to KK
 
Odosmo u off ali to su izrazi koje uglavnom svi koristimo pogotovo onaj: "ma to je kk"i znamo sta ti izrazi znace pogotovo kod gvozdja.Mi smo kupili polovan setvospremac Kongskilde sa sranjem od rotora (zabaljskih) ali mi nije bilo zao jer je rama i osnova vise nego dobra...stavili smo na njega fop rotore i vozi.
 
Setvospremač GORENC Slovenija.
fvwk79.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 11:09 ---------- Prethodna poruka je at 11:06 ----------

6z7eyc.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh