Setvospremači

Ovako nesto za jelen Djoku:
vfedsk.jpg
 
Germinator ne dolazi u obzir posto ce gusiti posle grubera. Germinator imam od 4 m kad god mi treba tako da to necu kupovati. U obzir dolazi samo setvospremac sa ravnim oprugama sirine oko 7 m i sa recimo nekih 70-75 opruga, sa rotorima koji nisu zicani vec flahovi.
 
neki lik iz padine, u nasem ataru je radio sa dajcom 130 i regentovim spremacem ravne opruge, isao je dosta brzo...izgleda da se lakse vuce od "s" pravi sitnije i ne vadi vlagu...ala regent radi, uffff
miroslav k 100% 12komada, bar bi ja stavio...idem sutra da vidim onaj ram, pa da pravim regenta :haha::haha::haha:
 
drljaca je bacanje para, a tek germinator da ne pricam! cim ode sneg i prosusi se zemljiste svi zurimo da zatvorimo brazde, bilo cime, a drugi put predsetveno.tako da jedan prohod "germinatorom" ne pije vodu.
jedino za vodoplave, oni se obicno kasnije rade pa moze jedan prohod, ali tu moze da posluzi tanjiraca koju svi imaju, pa onda spremac, potrosnja ista, a jedino duplo vise vremena...
 
Za vašu informaciju Dubica je ponovo počela da radi , kupio firmu jedan privatnik ovde . E sad je pitanje oćeli biti isti materijal i ostalo? Teška drljača od nekih 4 m je oko 4500e sa pdv ( kad se dobije subvencija ovde izadje 2500-3000e) .
Sad je sve u zelenoj boji.
 
drljaca je bacanje para, a tek germinator da ne pricam! cim ode sneg i prosusi se zemljiste svi zurimo da zatvorimo brazde, bilo cime, a drugi put predsetveno.tako da jedan prohod "germinatorom" ne pije vodu.
jedino za vodoplave, oni se obicno kasnije rade pa moze jedan prohod, ali tu moze da posluzi tanjiraca koju svi imaju, pa onda spremac, potrosnja ista, a jedino duplo vise vremena...

A da ti nisi ovo video slučajno?
Picture003-4.jpg
[/IMG]

ovaj traktor
Picture001-3.jpg
[/IMG]
 
miroslav naravno da na malu ne mozes da bacis pare kad kosta 200-300evrova...pa valjda sluzi da spremi zemlju za setvu + veci traktor + manji ucinak + veca potrosnja, a tek para u startu...
mindjuras ovo je koliko ja vidim 90ks ono je bilo nesto novije serije 2000+god i 120 ili 130 ks nisam siguran...mozda neko iz padine procita pa neka objasni malo bolje...
 
Neću da mešam,ali mislim da preovladava megalomanija,3.7m setvospremač sa traktorom od 80+ks za videla 60kj može da uradi,u 2smene (10h+10h) može 100kj,mi smo radili,a ne neki podaci iz nekih prospekata,a 8m valjda može duplo,a zaključak svako sebi nek izvuče,ali po meni 8m setvospremač bez površine od 700-800kj nema ekonomsku opravdanost,bolje platiti radnika više pa u 2smene,po potrebi i 3
 
Nazad
Vrh