Setvospremači

Samo sto ta razlika bas i nije par stotina evra, pre bi rekao par hiljada evra.
Cena za 7m se krece od 4600 pa sve do 7600. Ovo su cene sa pdv-om i sve domaci proizvodjaci.
 
Drugar iz susednog sela ima Čenejski setvospremač od 7m sa malim oprugama već par godina nije se žalio na njega.Isto ima 4755.
 
Pristalica sam kupovine nove mehanizacije ali sam i sam mnogo puta ipak resio da kupim strano,polovno,ulozim u isto i verovatno kvalitetnije nego nesto domace i novo.
 
nasao sam vrlo povoljno ram spremaca od 6m. stari imt, nema ni jednu oprugu. pa kada bi vec ulozio u nove opruge dali bi bilo pametnije uzeti ravne?
kratke ili duze?
kakva su iskustva sa ravnim oprugama?

i mislim da bi tu islo malo vise opruga nego sa klasicnim 's' oprugama...
 
A mogu li se kombinovati ravne i krive S opruge na jednom spremacu, tj da li su iste visine? Kad sam kupovao neke S opruge, ubedjivali me da mogu da se kombinuju, ali posto je bilo vreme setvospremiranja, nisam smeo da rizikujem , pa da gubim vreme ako je netacno?
 
Pristalica sam kupovine nove mehanizacije ali sam i sam mnogo puta ipak resio da kupim strano,polovno,ulozim u isto i verovatno kvalitetnije nego nesto domace i novo.
Nema stranih polovnih te velicine za prihvatljivu cenu. Tamo je to mnogo skuplje nego kod nas. Trazio sam , ali nisam mogao nista da nadjem.
 
Nazad
Vrh