Setvospremači

f0naex.jpg
 
vlado,odma menjej gume na spremacu,te na njemu provereno pucaju,ima nekoliko takvih ovde,a cim ispusti,pokida se sva,uzmi one kao sa viljuskara malog,i ako se izduva npr,nema bojazni od kidanja.a i na rusu bas ruzno stoje te matore,daj otvori se malo. ;-)
 
Nije ni to problem,skine se par S opruga sa strana i smanji mu se zahvat a kasnije ako se nabavi veći traktor eto i priključka za njega.

Ja taman zinuo da to kazem, kad vidim ti mu već rekao. Ima kod mene u selu par ljudi koji su isto pogrijesili, uzimali po 2.5-3m spremače za traktore od 40-60KS (ovdje je brdovito) jer su mislili da je to nešto kao drljača...većina ih sad radi sa dosta skinutih opruga, jedan ga je čak i isjekao na mjeru (suzio na 2m).
 
Danas se na vasaru u Basaidu s opruge trazile kao suvo zlato.Prodavci u prvom naletu musterija sve rasprodali!
 
To je čini mi se Agromerkurov spremač , oni te velike spremače izvoze za Rusiju. Način sklapanja je OK , samo mi se redosled sklapanja baš i nesviđa . Mislim da su trebali ubaciti neke prigušnice da bi brzina sklapanja bila konstantna bez tih naglih padova koji mogu da izazovu lom. Mada mi se čini i da je konstrukcija slaba , samo čekaš kada će se sve srušiti ko lego. U radu mi je prilično stabilan . To je neko moje mišljenje .
 
moglo je da se resi da se sklapa kao hederi kod kukuruznih adaptera velikog zahvata meni se licno nesvidja moglo je da bude mnogo bolje ali kolko para tolko i muzike
 
Neverovatno kolio sam S opruga polomio ove godine, sigurno ima 25 kom, a i setvospremac sam izlomio skroz. Pola kutije elektroda smo potrosili koliko smo ga varili. Cak sam i onu gredu napred polomio koja je dimenzija 90 x 90 debljina materijala 6 mm. Stvarno sam pazio sa voznjom i nisam vozio preko 10 km/h ali dzabe kada zemlja nije izmrzla kako treba.
 
Cici pa vi kao kamenje da radite. Mada se na snimku vidi da je setvospremec prilicno lose konstrukcije. Uz takav traktor dolikuje i mnogo bolji spremac
 
Mene drug ubeđuje da S opruga neće pući ako se setvospremač vuče pravo, čak i ako se vuče po leniji (što sam ja hteo da bih poravnao leniju ispred moje njive ali sam odustao posle samo jedne probe jer je lenija tvrda kao kamen), već samo ako se vrši smicanje po strani (npr. ako se skreće a ne podigne setvosšremač).

Pošto mi je na poslednjoj njivi pukla jedna S opruga, a nisam video gde, kad je nađem tačno ću znati da li njegova teorija ima osnova. Jer ako je nađem u njivi onda je pukla pri redovnoj vuči a ako je nađem pored jedne od dve bandere koje imam u nivi onda je možda u pravu jer sam bandere obilazio bez dizanja setvospremača. Tako sam radio i ranijih godina ali nikad do sad mi nije pukla S opruga. (Jednom mi je pukla opruga jer sam zakačio za ukopanu šinu.)
 
Cici pa vi kao kamenje da radite. Mada se na snimku vidi da je setvospremec prilicno lose konstrukcije. Uz takav traktor dolikuje i mnogo bolji spremac

Potpuno si u pravu setvospremac je sr....

Prosle godine sam ga parkirao i rekao sam da ga vise nikad ne kacim ali.... Moracu za sledecu sezonu da uzmem neki normalan jer ovako nema smisla, svaki dan sam se vracao kuci da ga varim.
 
Nazad
Vrh