Setvospremači

Odg: Setvospremači

panonstib je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
Pa moj je imt i hocu da izvedem duple paker valjke samo mi treba onaj odstojnik da navarim na cetvrtastu cev gde se kace valjci pa ......
Gospodine @steva 1984
Kada ovo napravite pozovite me da vidim sa čime ćete Vi ovo da podignete jer za to neće biti dovoljan ni Vaš Steyr traktor. :nono:

Gospodo, dok sam ja studirao, a i nakon studija to se zvalo brisači tragova i ima raznih izvedbi! :ppozdrav:
Ruja ce ga dizati vozicu ga sa duplim nece on biti tako velik do 3,5 metra kad moze jedan u selu sa kinezom od 80 ks 4 metara da nosi neki tuc od setvoapremaca,komsija sa 920 3,6 ili 3,7 neznam tacno a ovaj je moj lagan zato i hocu imt jer je lagan da kupim mali 2,20 i spojim
Stajer bi ga nosio bez problema :D bas sam jesenas dizao na leru plug gasner 4 + jer je na drugarovom fiatu 140 ks. crkla pumpa za hidrauliku moze on preko 6000 kg da dize
 
Odg: Setvospremači

Gospodine @steva 1984
Da li Vi znate kako izgleda paker valjak? Ako napravite paker valjak 3,5 m širine, na toj udaljenosti od traktora pa još dupli ima prilikom dizanja da gledate u vasionu jer sumnjam da će i tih 6000 kg biti dovoljno.
 
Odg: Setvospremači

Nerazumem sta je udaljen dosta valjak na mom :sta: od tacke kacenja?Kako onda drugi vuku?
 
Odg: Setvospremači

@steva 1984
Jesi mislio na duple rotore?
Ukucao u google paker valjak i dobio ovu sliku, ne verujem da to hoces
bfqa6o.jpg
 
Odg: Setvospremači

Ma gde to,to je pretesko obicni zicani imt valjci mi trebaju mozda je gospodin panonstib na to mislio ovo bi me clovilo definitivno :haha:
 
Odg: Setvospremači

cicimoric je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
Podizaci ili razbijaci tragova. Trazim i ja da ih kupim, al nema ih nigde. :sta:


jel ovako izgleda?


attach_handler3d8f.png
To je ponistavac tragova,ja sam kupio pre neki dan kod sase iz siriga MIKRON,2600din komad,ima sve vrste opruga,raznih debljina,kardana itd...dobar kvalitet,mogu da okacim broj telefona ako urednici nemaju nista. protiv
 
Odg: Setvospremači

Gospodine @steva 1984
Jeste na to sam mislio jer to je paker valjak, a to što vi hoćete da montirate to je krimler valjak.Negde ste mogli na forumu da pročitate i to pogotovo u temi "Šta ste danas radili", "Išao sam da krimliram". Eto, da nije gospodina @ralekiraj još dugo bi mi postovali i ubedjivali se oko valjaka.Bolje je ovako. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Cist nesporazum jer se nesluzim se strucnim nazivima tako kod nas dodju ljudi pa pitaju posto ti je kultiviranje (setvospremiranje) a jel ti imas na kultivatoru (setvospremacu) duple pakere (duple krimler valjke) i sta onda da kazem musteriji,kada bi im govorio takve nazive rekli bi mi o cemu buncam :haha: posto je setvospremac jedino orudje koje se koristi u prolece pored drljace uglavno ljudi tako zovu pa je i meni preslo nazalost u naviku. :cao:
 
Odg: Setvospremači

U jugokomerciji 50e komad nazubljenog valjka,biras kakav oces e sad ko zna sta ima sve tamo,i kolko su dugacki,al cisto sumnjam da ima preko metar.
 
Odg: Setvospremači

Kongskilde ima nazubljene valjke pa iza zicane rotore na novim.Moglo bi se to izvesti samo da su duzi.Meni ce biti najpametnije da kupim polovan imt 2,20 pa da ga secem imacu opruge flahove taman ce mi i pakeri ostati dokupim par polja i varenje ovako ce me skopo izaci nisu sigurno jeftini novi zicani rotori,s opruge od imt.
 
Odg: Setvospremači

Ja sam pre jedno 4 godine bio u Fop beceju kupovao delove da prosirim nesto kupio sa njihovog otpada nesto novo platio sam S oprugu komplet sa papucicom 800 dinara koliko se secam bez drazaca i srafa sa ekscentrom a 1200 me izasla ona opruga sto drzi dasku pitam prodavca sto su skupi pa ti idi na vasar i kupi ako hoces jeftinije a ovo ovde ti je kvalitet :haha: sad neznam dal deru bas me zanima koje su im cene ako uopste radi prodavnica ispred fabrike za delove.
 
kako treba podesiti rotore na cosumovom spremacu ,dali sraf treba otpustiti do kraja ili stegnuti jer se on uvijek zavrce sam od vibracija jer nema kontra maticu :sta:
Uploaded with ImageShack.us
 
Nazad
Vrh