Setvospremači

Interesuje me da kupim nov setvospremac do 5 metara domace prozvodjenje sa sklapanjem na hidrauliku.
Koji su kvalitetnijiji i da li neko ima iskustva sa nasom novom mehanizacijom?
 
Nisam do sada poisao u ovoj temi jer nemam setvospremac i nisam nista znao o njima i o radu sa njima.
Danas sam prvi put spremao zemlju setvospremacemi prezdovoljan sam, nemam reci, a do sada su mi svi pricali kako kod nas ne moze da se radi sa njim jer je zemlja teska, ali ja se uverio da nije.
Do sada sam radio klasicno tanjiraca pa drljaca, ali od danas menjam masine i staru naviku, super je ispalo, nemam reci
 
2qx3o6s.jpg

4,5m .... ucinak - 50 j za dan
 
Danas mi je pukla S opruga na IMT setvospremaču. Da li su te S opruge standardne ili ih ima različitih, npr. veličina a istog oblika (znam da RAU ima po obliku drugačije S opruge). Odnosno, šta da tražim kad budem kupovao, (ako budem morao da naručujem telefonom)?
 
@Dukej sve su iste sem za RAU(tj kod nas je kopija pa ga zovu Osjecki) znam jer sam imao isti problem kad sam kupovao za moj nekoliko opruga tj cale je kupovao i sve su bile iste gde god je gledao.
 
Ja sam hteo da kupim Polovan spremac konskilder ali je lik koji ga je prodavao odustao u zadnjem momentu,Sad neznam Ali mislim ko zna zasto je to dobro:sta: ,Bez previse razmisljanja porucijo sam Agromerkur 2.9 Spremac stize mi u cetvrtak,petak.Jedan par nazubljenih flahova i drugi par sa zicama,Kako mi je ona gospodja rekla najbolja kombinacija!.E sad me interesuje Gledao sam na njihovom sajtu Specifikaciju I pise da je potrebno 70 KS da bi se vukao takav setvospremac?,Ja imam IMT-558 i nadam se da cu moci da ga vucem?,Podici cu dasku i necu ici na maksimalnu dubinu jer zelim da ga vucem 2 brzom Kao tanjiracu,Ja planiram da radim Prvo tanjiraca pa Posle setvospremac,Dali je to dobra kombinacija,Hvala na odgovorima unapred!
 
Nije ni to problem,skine se par S opruga sa strana i smanji mu se zahvat a kasnije ako se nabavi veći traktor eto i priključka za njega.
 
Nazad
Vrh