Setvospremači

Odg: Setvospremači

Koliko moze da se krece cena polovnog imt setvospremaca 2.20 m nemora da bude neko ekstra stanje trebalo bi mi da prosirim svoj sa 2,90 na 3 i nesto videcu jos koliko sa 2 krila.
 
Odg: Setvospremači

A sto mora IMT ??
Svejedno se sece pa mu ona "plivajuca piramida" ne znaci nista...
Moj je bio sklopivi pa su mu krila nekad davno skinuta i sad mu je ram 2.4 a jak je i pravise za tu sirinu.
 
Odg: Setvospremači

Pa moj je imt i hocu da izvedem duple paker valjke samo mi treba onaj odstojnik da navarim na cetvrtastu cev gde se kace valjci pa sad da nekupujem valjke ako nepasu mogu da iskoristim od tog sto cu kupiti a valjke na krilima cu nove dokupiti.
5pe6gx.jpg
2q8zh1j.jpg
eq6mq.jpg
2hq4isj.jpg

Na zadnjoj slici se vidi da sam ubacio rotor sa 3 polja a sa strane stoje stari rotori od 2,20 posto je to od 2,20 sireno vec i dosta se cvrsto ponasa ravnam i puteve sa njim nismo imali nikakvih preblema jos normalno ako bih ga sirio morao bi da ga ojacam jos
 
Odg: Setvospremači

Evo mog kako je izgledao kad sam ga doneo,sad je ofarban ali ga nisam slikao jer sam napustio farbanje na 80% posla,ostalo je cale zavrsio sa farbanjem i dodavanjem S opruga.
121srwk.jpg

z8sgj.jpg
 
Odg: Setvospremači

Videcu jos sta cu uraditi najlakse je povariti treba samo naci materijala videcu sta je isplativije kupiti neki mali pa siriti ili kupiti flahove a pakere nove stavljati ni sam neznam icu u rumu 3 pa cu se raspitati za pakere koliko bi to kostalo koliko se polovni krecu mada sad im je sezona pocela nabice cene sigurno.
 
Odg: Setvospremači

North ARMY je napisao(la):
Covece jel ne kapiras da sam ga ja kupio i nije vise na prodaju,uzmi oglase naces i ti nesto.
a brate ja pisem o novim rotorima,ko je tu lud,necu kupovati polovne,ti mi se ubacujes sa pricom kako je to puno para a ti kupio stari setvospremac,to je sve oke sto si ti nasao tako povoljno ali nmg se ja osloniti na polovnu stvar jer mi treba odma ili npr za 10 dana.
Lepo si trebao napisati kupio sam polovan setvospremac,nzm zasto si se ubacio u moju raspravu uopste,nite me interesuje tvoj sestvospremac kao takav mali,ja sam samo trazio procenu kolko bi kostali novi rotori,za 2.9,i kontakt ako neko ima da prodaje to.
 
Odg: Setvospremači

Mislim da je jedan kod nas pitao za nove duple rotore za 2,9 oko 500 evra su sad dali su imt ili neki drugi neznam.
Najbolje kad vidis na vasaru te ljude sto ih prave rece ti pravu cenu sve se prodaje na metre mozes kakve hoces da narucis
 
Odg: Setvospremači

@ igordulić

Ja sam se intresovao za cene novih rotora kod privatnika što prave setvospremače su cene od 6 polja 7000 dinara od 5 polja 6 000 dinara, To su žičani rotori, a zvao sam i Agromerkur iz Ade i rekli su mi cene za kompletne valjke, sa nosačima, kombinovano poželji žica ili nazubljen flah od 5 polja je 7150, od 4 polja 5750, a od 3 polja je 4900. Jedno polje iznosi oko 20 cm, a na svaki rotor se dodaje oko 10 cm na osovinu, kućište ležaja i nosač.

Ja sam napravio kalkulaciju da mi je bolje da sam napravim rotore i krila. Kopiraću "Kockerling" sistem rotora jer mi se jako sviđa i neverovatno kako dobro usitnjava zemlju u jednom prohodu.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Odg: Setvospremači

steva 1984 je napisao(la):
Pa moj je imt i hocu da izvedem duple paker valjke samo mi treba onaj odstojnik da navarim na cetvrtastu cev gde se kace valjci pa ......
Gospodine @steva 1984
Kada ovo napravite pozovite me da vidim sa čime ćete Vi ovo da podignete jer za to neće biti dovoljan ni Vaš Steyr traktor. :nono:

Gospodo, dok sam ja studirao, a i nakon studija to se zvalo brisači tragova i ima raznih izvedbi! :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

igordulic je napisao(la):
a brate ja pisem o novim rotorima,ko je tu lud,necu kupovati polovne,ti mi se ubacujes sa pricom kako je to puno para a ti kupio stari setvospremac,to je sve oke sto si ti nasao tako povoljno ali nmg se ja osloniti na polovnu stvar jer mi treba odma ili npr za 10 dana.
Jeste moj polovan ali mi daj radnju koju on ne moze obaviti u odnosu na nov i po cemu je nov bolji ?? S opruge k'o S opruge,valjke ima duple i ram jaci od mnogih novih.I moj je spreman za rad samo sam ga zbog farbanja rastavio.
 
Odg: Setvospremači

nije uopste problem sto si uzeo polovan,niti sam ja reko da je to lose,samo sam napisao da meni treba novo jer je veca verovatnoca da cu useti kupiti do sejanja nov nego polovan.
 
Odg: Setvospremači

taj što je na slici je slab nije ni za šta ja rešio ovako:

2irlkyd.jpg


IM[img]
 
Odg: Setvospremači

@miroslav k

opruge poručio, ostalo sve imao kući, profile,flahove... i maalo truda :cao:
 
Odg: Setvospremači

gde se u okolini novog sada osim hudjika mogu naci delovi za setvospremac, konkretno drzac daske i "s" opruge? ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh