Setvospremači

Odg: Setvospremači

@diklofen

a da se topling malo produzi, pa da valjci malo pritisnu zemlju i da odrade svoj posao.

ili ako valjci imaju svoje podesavanje, da se malo spuste.
 
Odg: Setvospremači

Pa prednji valjak baš lepo baca zemlju i radi ,a zadnji stvarno malo.Probaću sutra da malo produžim da i zadnji valjak bolje legne.
I daska mi tek -tek negde dodirne zemlju?Da nije možda malo i do toga?
 
Odg: Setvospremači

Ako ti daska ne dodiruje zemlju onda treba da sakupiš topling a ne da produžiš.
A koji spremač imaš nema možda šrafove za podešavanje rotora da legne oba.
 
Odg: Setvospremači

Daska je napred a setvospremač je satex iz Ade.
2cfd3qs.jpg
 
Odg: Setvospremači

Ima Satex. Malo skrati topling, i produzi spigle na rotorima sve dok oba reda ne leze jednako na zemljiste. Za nijansu povecaj dubinu rada i udri po gasu.
 
Odg: Setvospremači

otpusti topling rotora da rotori legnu ravno i jedan i drugi, podigni tockove za 10 cm i po potrebi skrati ili otpusti topling hodraulike da setvospremac legne ravno.

lalo, komso, opet si brzi od mene.

to je to uglavnom, ali cini mi se da podesavanja e tockova ovde igra glavnu ulogu.
 
Odg: Setvospremači

samo spusti malo dublje,isti je slucaj bio ikod mene tj.video se trag tockova :ppozdrav:
nlpwr7.jpg
2j64rrl.jpg
 
Odg: Setvospremači

miroslav k je napisao(la):
ja sam radio danas malo sa setvospremacem, prvi prohod vide se malo tragovi tockova ali nebitno 2 prohod cu malko dublje, o potrosnji cu napisati u odgovarajucoj temi

Nemoj 2. prohod dublje da ne izvalis vlagu i grudve napolje. Obicno se radi kontra.
 
Odg: Setvospremači

Prvi put dublje, a drugi put nek vise rade valjci da se rasitne grudvice, bar ja tako radim... ::super::
 
Odg: Setvospremači

Pozdrav,Danas sam isao gledao jedan spremac i zadovoljan sam ima duple freze par onih motika je slomljeno i na par mesta je varen ::lose::,Taj covek mi je rekao da je to konskilder setvospremac sirok je 2.9 i onako izgleda lepo zakacen je bio za same-a lik je bas iz njive dosao,mene interesuje druga stvar jer 99% da je moj,dali cu ja njega moci da vucem sa imt-558 prosle godine sam pozajmijo(ali nije isti takav po meni je upitanju mala privreda ::lose:: ) spremac 2.9 .Ona daska ispred,motike i nazad duple freze i vukao sam ga 2 brzohod,mada uvek sam mu podesavao dubinu nikada znaci nije isao skroz,dok 1 brzom je mogao skroz.mislim tolko mi je bio jak traktor da sam mu i polomijo one zadnje freze ali to sad nije bitno :cool:.Dali vredi kupovati to?dali cu moci da ga vucem sa mojim traktorom? i ono najvaznije dali ce moci moja hidraulika da izdrzi toliki teret.Molim za brze odgovore jer sutra rano ujutru planiram da ga doteram hvala unapred :cao: :cao:
 
Odg: Setvospremači

Rakin je napisao(la):
sa imt-558 prosle godine sam pozajmijo(ali nije isti takav po meni ga je neko pravijo ::lose:spavam: spremac 2.9 .Ona daska ispred,motike i nazad duple freze i vukao sam ga 2 brzohod,mada uvek sam u podesavao dubinu nikada znaci nije isao skroz,dok 1 brzom je mogao skroz.mislim tolko mi je bio jak traktor da sam mu i polomijo one zadnje freze
Uh,uh sta li je radio taj spremac kad ga 558 sa sve daskom vukao 2 brzom,nesto mi ta prica "ne pije vodu" :cao:
 
Odg: Setvospremači

Secam se upravu si ta daska je bila dignuta skroz gore!ali da je vukao vuko je :D
 
Nazad
Vrh