Servisiranje traktora

Misliš kaiš alternatora.
Nije mu to uzrok što nisi menjao antifriz. Jel ima oko 350rs? Ako se dobro sećam jedan kolega je isto imao neki pičhaos, ali ne mogu da se setim šta.... Kao da je isto ovo što i tebi....
 
Bas cudno da je Kinez napravio nesto nekvalitetno.Cenim da se po njihovim arsinima kvaliteta ta satnica od celih 800 radnih sati smatra za oho ho vreme rada ,tako da je za ocekivati da u skoroj buducnosti tu nesto porade i da taj "kvalitet" svedu na recimo cirka 100 sati.
 
Danas u setvi na yto 454 pukne osovina od vodene pumpe, elisa se raspala, hladnjak oštetila, iscureo antifriz, ležaj se isto raspao, jedino su kaiševi od nje i alnasera ostali čitavi...nigde ništa nije curilo ranije, antifriz jedino što mu nisam menjao to mu je fabrički ima 5,6 godina.
Gde ste uzimali delove? Da li su dostupni?
 
Шес' им 'иљада мајки...

Ал' брате Неђо и 800 кинти за најстандарднији могући филтер за уље је отимачина. Сви произвођачи имају аналогне филтере са навојем 3/4" и 16 TPI по цени од које неће да ти се подигне обрва кад је чујеш.
 
Kada traktor stoji dan, dva upali na zub i posle par sekundi ugasi se. Od rezervoara ide crevo- čašica prečistač-crevo-AC pumpa-crevo-filteri-cev-Boš pumpa.
Kada nadrukamo na AC pumpu iz par pokušaja on upali i proguta knedlu i onda normalno radi ceo dan.
Nigde se ne vidi da curi ili suzi.
Gde bi mogao biti uzrok tog povrata goriva tj. galš vazduha?
 
Ovih dana sam dao traktor (539) da mi se radi motor, limarija i još po nešto. Znam da je za nov traktor bilo da treba da odradi oko 50 sati pa tek onda da se pusti u teže poslove. Jel i sad posle ove popravke isto treba toliko? Jel treba samo da ga vozikam i radi u mestu? Da li u opšte neki poslovi mogu da se rade s njim?
 
Ја бих ти рек'о да га држиш на поштеди пар десетина сати и требало би да све буде ОК. Ипак сад не разрађујеш трансмисију и којешта друго, већ само ремонтовани мотор.
 
Ja sam posle 20 rs na 540 generalna na motoru, vozio osoku i nije mu baš lako vući punu 3000 litara cisternu, na 50 rs pod PSK4. Ne vidim da mu je smetalo nešto...
 
Ovih dana sam dao traktor (539) da mi se radi motor, limarija i još po nešto. Znam da je za nov traktor bilo da treba da odradi oko 50 sati pa tek onda da se pusti u teže poslove. Jel i sad posle ove popravke isto treba toliko? Jel treba samo da ga vozikam i radi u mestu? Da li u opšte neki poslovi mogu da se rade s njim?


Било би добро да после неког времена (радних сати) замениш уље које било у почетној фази разраде. Обично се тада мења и филтер уља. Колико је то радних сати не могу ти рећи, али би код мотора на аутомобилима или камионима то било до највише око 1000 пређених км (при умереном оптерећењу мотора – средњи обртаји мотора).

Немој да кратко ради мотор. Оптерећуј га умерено и без великих обртаја, али да мотор достиже пуну радну температуру. Што значи да никако не ради у месту него да се вози.
 
Ovih dana sam dao traktor (539) da mi se radi motor, limarija i još po nešto. Znam da je za nov traktor bilo da treba da odradi oko 50 sati pa tek onda da se pusti u teže poslove. Jel i sad posle ove popravke isto treba toliko? Jel treba samo da ga vozikam i radi u mestu? Da li u opšte neki poslovi mogu da se rade s njim?

Najvažnije je da se motor tih prvih 30-50 rh (jednako kolika je preporuka za novi) jače ne opterećuje i ne tjera u jako visoke okretaje. Rad u mjestu pod ler gasom nije preporučljiv jer je slabije podmazivanje. Najveći problem mogu predstavljati prključci koje pogoni kardan. U ostalim radovima jednu brzinu niže od uobičajene za taj posao i mora pjevati s pola gasa.
 
Nazad
Vrh