Servisiranje traktora

tako je dekompresor je na t40 i otvara ventile tj nema kompresije

a taj sistem sa zatvaranjem vazduha i klapnom na usissnoj grani je na mtz82,1 on valjda pravi vakuum u trenucima usisavanja vazduha

imao sam oba slučaja i oba verglaju brzo kada se to uključi
 
Da li neko moze da okaci link ili da kaze ako zna koji su momenti pritezanja glave,radilice i klipnjace za traktor T-40? Komsija mi se obratio za pomoc a ne mogu da pronadjem podatak ni na forumu a nesto mi ne ide ni na netu.... Unapred hvala!
 
Pitanje za sve one koji se malo bolje razumeju u mehaniku. Na fergusonu pardon imt 533 pise na njemu,75 godiste prva serija 40konja je ugradjen motor tako otac kaze, nije nikad radjena generalna preko 6000h dimi poprilicno ali mi se desilo neki dan na uzbrdici bez nekog strasnog opterecenja kada sam se penjao na iriski venac poceo je da gubi pritisak na onom satu u kabini koji pokazuje kompresiju motora a temperatura je bila ok, ali je skoro sve ulje izbacio kroz tzv. iberlauf za nekih 700 metara uzbrdice a pre toga na ravnom nije bacao ulje. Potom sam dolivao ulje pa prelazio po 300 metara pa opet krene da baca pa onda ugasim 10min pauze pa opet nastavim jedva sam izasao. Traktor se pre toga nije koristio stojao je dugo i tek svake 2 3ce godine se malo palio da li je on sada za generalku i sta raditi s njim. Sada kad se vozi po ravnom opet ne baca ulje ali se bojim kad bi krenuo s njim u brazdu da bi se odmah upisao ostao bez kapi ulja. Sta predlazete?
 
Da li neko moze da okaci link ili da kaze ako zna koji su momenti pritezanja glave,radilice i klipnjace za traktor T-40? Komsija mi se obratio za pomoc a ne mogu da pronadjem podatak ni na forumu a nesto mi ne ide ni na netu.... Unapred hvala!

Imam ja njegovu knjigu sa svim uputstvima skinutu sa net-a,ne znam kako da okacim na forum,ako ti moze pomoci poslacu ti na mejl,zauzima sa programom koji ga pokrece malo manje od 10 Mb.
 
Pitanje za sve one koji se malo bolje razumeju u mehaniku. Na fergusonu pardon imt 533 pise na njemu,75 godiste prva serija 40konja je ugradjen motor tako otac kaze, nije nikad radjena generalna preko 6000h dimi poprilicno ali mi se desilo neki dan na uzbrdici bez nekog strasnog opterecenja kada sam se penjao na iriski venac poceo je da gubi pritisak na onom satu u kabini koji pokazuje kompresiju motora a temperatura je bila ok, ali je skoro sve ulje izbacio kroz tzv. iberlauf za nekih 700 metara uzbrdice a pre toga na ravnom nije bacao ulje. Potom sam dolivao ulje pa prelazio po 300 metara pa opet krene da baca pa onda ugasim 10min pauze pa opet nastavim jedva sam izasao. Traktor se pre toga nije koristio stojao je dugo i tek svake 2 3ce godine se malo palio da li je on sada za generalku i sta raditi s njim. Sada kad se vozi po ravnom opet ne baca ulje ali se bojim kad bi krenuo s njim u brazdu da bi se odmah upisao ostao bez kapi ulja. Sta predlazete?

Samo mala ispravka.Takav uređaj ne postoji, radi se o satu koji pokazuje pritisak ulja u motoru a ne kompresiju motora.
 
Generalna Rajko jbg.
Mora i taj momenat jednom da dodje. Sta god da je uzrok da je odjednom bas toliko poceo da duva ne menja stvar, otvaraj i radi.
Dobro je da ti se to sad desilo, sad se ipak ima malo vise vremena.
 
Hvala momci znaci to je to, a kazite mi jos mora li puna generalna i koliko kosta sa rukama otprilike ko ima iskustva hvala vam svima jos jednom na misljenjima
 
Oko 400 evra za punu generalnu delovi, mašinska obrada i majstor.S obzirom na godine i to što mu se desilo najverovatnije će morati puna generalna.
 
Oko 400 evra za punu generalnu delovi, mašinska obrada i majstor.S obzirom na godine i to što mu se desilo najverovatnije će morati puna generalna.
Da li su samo delovi 400e za punu generalnu pa jos plus majstor i obrada ili sve kompletno,posto mi je traktor trenutno kod tebe u komsiluku u rivici mozda bi mi mogao i nekog dobrog majstora preporuciti ako znas Sremac88
 
Jel sremac... Kako je kod vas u radionici,jel vazi ono pravilo da segrt dobije po usima kad nesto zglajza? :osmeh: Inace majstor je golub. Zasto? Ajd nek neko napravi dete na grani! :haha:
 
Prvo ide opomena, pa onda slučajno ispusti čekić meni na nogu i to onaj od kile i po, a onda i po ušima :haha:
 
Poslednja izmena:
Ja imam cene za delove iz Jusela(Indijski) i kad se odradi mašinska obrada u Fenix-u u Novom Sadu to dođe oko 25 000 dinara.
 
Kako bih mogao da iscupam jos nekog "konja" (sem onog za volanom) iz 558? Nije da mu fali ali taj neki :sjasi: dobro nekad dodje...
 
Nazad
Vrh