Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Sad će mnogi da protivrječe , al ja se slažem stobom , al nije moje da pametujem pošto nemam iskustvo sa modernim sijačicama.
 
Moze,i sa tim rodi u dobroj godini,al u losoj hmmm nema,ko hoce konstantne prinose mora za to imati adekvatnu masinu...Kad se poseje na jednak razmak jednaku gustinu,dubinu jednako onda raste,razvija itd,za sve useve vazi to znate svi...

Momo nemam ni ja,al imaju drugari i vidim njihove useve i vidim da su podigli nivo proizvodnje.
Jbg skupo jeste,al kad se samo stavi na papir gde si ustedeo a gde dobio onda i nije tako strasno.
 
Jednaka dubina je najbitnija . ( Ja sam pretprošle godine sijao tritikale rasipačem i na kraju jedan dio sijačicom (imt) , kad sam vidio razliku ...- nikad više !
 
Što bi rekao jedan moj prijatelj,uzmeš prevrtač 2-3% veći prinos,kvalitetna prskalica i pravovremena zaštita 2-3%, dobro seme,2-3%,kvalitetna sejačica 2-3% ,precizan rasipač2-3%,utegnut kombajn 2-3%,žetva u pravom momentu 2-3%,količina robe-2-3% povlastice kod kupca, Konstantan dobavljač repromaterijala do 2-3% veži prinos, sopstveno skladište 2-3% ...itd malo po malo cifra raste.
 
@putin
Izace 15 komada,model je kao na str 94 gde mi je pobegla za dlaku,Svaba trazio 14 sa pdv-om,uz kes i cenkanje doslo do 10,ostalo ide na prevoz i koje kakve dazbine.
 
Preko je kes cudo,ladili smo ga 10 dana na kraju pitanje da vadimo novce ili idemo dalje i onda....

Jbg gume deluju dobro,ako budu zezale dobice plekane :haha:.
 
Mesto je Belzig,kod Berlina....Prevoz je skup zato sto ide prevoz za kombajne,ona niska prikolica,visoka je kad skupi baterije 3m.

Garant nosi toliko %,pogotovo kod mene gde je ljuta zemlja,jos ako zasusi,na Imt-u ceo dan jurim opruge i cevi po njivi,i gde je tu sejanje kako treba.
 
Malo pratimo zapad sa novom branom:

danahude.jpg

yhuhavys.jpg

a7e4azy8.jpg

Kačenje PLA-MET 220,-
Opruge iz nemačke! 5,- / kom
Setva moze da počne!
 
Nazad
Vrh