Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Cici da li je mogla da adekvatno useje u tragove od tockova traktora? Ipak je NH od 200ks mnooogo tezak i prilicno sabija zemlju.
 
Najbolji ucinak setve sejalica postize kad je zakacena na RD. Ovo pisem iz iskustva mog brata.
 
Ako je setveni sloj dobar usejace dobro. U cernozemu je rotodrljaca nepotreban trosak u gorivu. U ritovima i jako teskoj zemlji ne znam, jer nemam takve zemlje.
 
Cici da li je mogla da adekvatno useje u tragove od tockova traktora? Ipak je NH od 200ks mnooogo tezak i prilicno sabija zemlju.

Usejala je bez problema. Moze pritisak da se podesava posebno na svakoj bateriji pa smo stegli opruge na redovima koji su isli u tragove tockova pa je usejala. Inace NH mi ne pravi duboke tragove jer ima radijalne gume pa su napumpane na nesto vise od 1 bara i dosta su siroke. Claas sa uzanim tockovima mi pravi duplo dublje tragove.
 
Hassia mehanička sejalica

Poštovani prijatelji kupio sam ovu sejalicu ali nemam nikakva uputstva o štelovanju te Vas moli ako iko ima ovakvu sejalicu da mi pomogne, pošalje kako da je naštelujem.
I da pitam kakve su ako je neko ima da podeli samnom iskustvo
Unapred hvala
mv1anm.jpg
[/IMG]
 
Oko stelovanja nista ne znam,ali znam kako da Vam pomognem kako da prekontrolisete koliko sad trosi seemna po jutru i kako sa je izbazdarite za setvu ako Vam to nesto znaci ?
 
За регулисање потрошње семена, најбоље је да то урадите окретањем точка и хватањем семена. Сорте имају различите тежине 1000 зрна, па је најбоље да подесите према ономе шта Вама треба.
 
Ako je AR povrsine 100m2,a sejalica siroka 2.5m ona treba da predje 40m da bi posejala ar. Onda uzmete metar i premerite obim tocka koji npr iznosi 1.3m. Znaci da bi sejalica presla 40 metara tocak mora da se okrene ~31 put. Onda uzmete sejalicu zakacite za traktor,naspete seme i podignete masinu a ispod rasirite najlon i okrenete tocak npr 31 put kad to uradite izmerite seme koje je iscurilo i tako pokusajte vise puta na menjacu da menjate "brzine" dok ne dobijete zeljenu kilazu.
 
Najbolji ucinak je kad konjsku prepravis u vucenu pa vuces nekim dvoklipasem traktorom,ovo potpisujem iz iskustva komsije kom je to rekao ujak da je video na necijoj njivi. :ppozdrav:
Upravo sam ja to uradio_Ove godine krece proba.Moj deda Stajer ima da je nosi kao od sale,dva klipa ima da pici kroz atar.**greška ja to sa 100 i 200 konja vucem sejacicu za psenicu.
 
Nisam razumeo zašto konjsku da prepravimo u vučenu? Oni su inače vučeni pa smo svi prepravljali da možemo dići? Unika kašikara neprevaziđeno tačna. Samo da nema žetvenih ostataka, odmah se guši. Tehnologija pripreme se mnogo promenila i teško je s njima danas sejati.
 
Nikola pošto radiš malo više pšenice , čisto da potvrdiš , kolko ugrubo misliš da prinosa nosi sama sijačica ? (mislim njen kvalitet i preciznost)
 
Nazad
Vrh