Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Paore tvoja je tip top,samo je ubija ono ALI a to je lule umesto diskova. Inace je i cena POVOLjNA i vredi svake pare.
 
Sta fali lulama. Pritisak moze da se steluje tako da seje i u losije spremno. Meni je mala jer nemam cime da je nosim.
 
Kod nas se prodaje jedna IMT sa 23 diska,kockasta,prvi je vlasnik,ima diskove.Koja je cena neznam,kome treba mozete kontaktirati Mirka 015 to je njegov prvi komsija.
Kod nas se masovno seje sa rasipacem,ali ko ima sejalicu to je obavezno sa diskovima.Gledao sam kako radi sa ulagacima i iskreno mi se svidja samo u idealnim uslovima,da nema zetvenih ostataka i da je sitno uradjeno.
 
@cici i diklofen
Moram vam reci,da od vas,nisam uopste ocekivao ovakve odgovore.
Posto vas znam licno,suzdrzacu da vam nesto ne kazem,drugacije.
 
Cenjeni forumasi, godinama sejala stara konjska sejalica preradjena za nosenje traktorom. I bili dobri prinosi (nikad ispod 3500 kg/kj).
Sada imam imt sa diskovima, I lakse se radi jer stane vise semena, I siri je zahvat.
Ali moje pitanje je: zasto favorizujete sejalice sa dva diska, mnogo novijih sejalica ima jedan disk?
 
Ali moje pitanje je: zasto favorizujete sejalice sa dva diska, mnogo novijih sejalica ima jedan disk?

Pre nego sto smo kupili zitnu sejalicu dve jeseni zaredom mi je sejala usluzno Amazone d9 i pola semena je bilo na povrsini. Nisam bio zadovoljan sa ulaganjem semena u zemlju. Moram da napomenem da je zemlja bila jako lepo pripremljena sa rotodrljacom. Sejalica je bila nekoliko godina stara. E sada da li traktorista nije podesio kako treba ili.......ali kvalitet setve je bio jako los.
 
Gasparda smo uzeli.


ny8nd1.jpg
 
Ovo je mehanicka?
Kod nas u selu ima dve gaspardo pneumatske. Jedna je jesenas prvi put radila, I nije mogao rus 820 da omoguci potrebne obrtaje,vec rus 1221 radi s njom.
 
Nazad
Vrh