Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Kako seje psenicu na ovakvu njivu,mislim da se nemoze odbraniti od trave na prolece.
 
U parceli je samo probano,pošto je ovo probno puštanje. Ima delova tanjirace,ali je nošenje dosta jače više cilindara za stelovanje,rotor na kraju,i manje para od markirane mašine svakako.
 
POZDRAV INTERESUJE ME JEL TVOJA SEJALICA IMT 632 SA DEBELIM RAMOM.Ako jeste treba mi slika tabele za stelovanje ako mozes da je slikas u malo krupnijem planu/
 
Sejalica je bila Olt ako se ne varam,odradjen je masivni ram za tanjiracu i postavljene dve baterije,setvena jedinica je skraćena od 6 na 3 metra i postavljen valjak na kraju. Uskoro bolji klip i neka slika.
 
Koliko moze da vredi IMT-ova sejalica od 23 reda ~2002 god sa branom pozadi,posejala max. 300kj? Prodali bi nasu jer smo se uortacili sa kolegom koji ima agrijinu od 3m pa da ova ne kupi prasinu pod supom..... Postavicu oglas ali cisto da znam neku cenu. Hvala.
 
Ja sam kupovao u NS na sajmu kod onih iz Zrenjanina sto prave sijacice, kopije IMT... Kako li se zovu...

Kvaliteta tako-tako rade svoj posao a u Rumi na vasaru donose silikonske, prozirne. Malo su skuplje ali po opipu mislim da i vrijede i da nece ispucati...
 
Ja sam kupovao u NS na sajmu kod onih iz Zrenjanina sto prave sijacice, kopije IMT... Kako li se zovu...

Kvaliteta tako-tako rade svoj posao a u Rumi na vasaru donose silikonske, prozirne. Malo su skuplje ali po opipu mislim da i vrijede i da nece ispucati...
Pretpostavljam da mislite na firmu Plamet :cao:
 
Koliko moze da vredi sejalica marke Nordesten? Sa lulama, nema markere, nema branu. Sirina je 4m. Sejalica izgleda dosta pristojno...
 
Koliko vredi kombinovana sejalica ACCORD 2,5 ili 3 metra. Ispred roto drljaca pa paker valjak i onda sejalica. Inace je pneumatska sa elektronskom kontrolom setve, postoji mogucnost prosirenja ali zbog ovoga napred sada radi tako.
 
Na sta obratiti paznju prilikom kupovine Game sa krivim ramom? Osim tanjira koji su na svakoj slucaj za sebe i relativno losi,ram nije pucao.
Kako pogledati stanje onog centralnog mehanizma,kardana?

- - - - - - - - - -

600e je pocetna cena. Sad sam procitao na HR forumu da ni delova nema za njih,te stare.



- - - - - - - - - -

Najljubaznije se zahvaljujem clanu Okrim na pomoci i savetima. Jos da gazda spusti cenu,pa da trgujemo. :ppozdrav:
 
Nije tačno da nema dijelova evo na primjer ovi drže https://panex-agm.com/apl/webt/catalog/?kodGrupe=1406 a ako nekom treba imam i veze iz olta di su još dostupne stare zalihe

- - - - - - - - - -

A možda bi se za te pare našla amazonka d5 koja je dosta bolja od te oltove a ja sam moju u savršenom stanju platio 700 e

- - - - - - - - - -

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sijacica-amazone-d5-oglas-2371416 moja je ovakva
 
N.A delova ima na jednom mestu u Sremu pa u Z.R a ima i u predstavništvu na Čeneju pa kako ti gde cena odgovara.
 
Ja sam pozajmio od drugara roger sejalicu njemu 10-tak godina stoji u šupi jedini problem je što nema uputstvo za štelovanje ,mislio sam da je sličan menjač ko na D% zato sam i pitao,sutra ga slikam valjda će neko moći da pomogne.
 
Na sta obratiti paznju prilikom kupovine Game sa krivim ramom? Osim tanjira koji su na svakoj slucaj za sebe i relativno losi,ram nije pucao.
Kako pogledati stanje onog centralnog mehanizma,kardana?
Najljubaznije se zahvaljujem clanu Okrim na pomoci i savetima. Jos da gazda spusti cenu,pa da trgujemo. :ppozdrav:

Digneš sejalicu i okrećeš točkove pa vidiš da li ispušta seme ravnomerno na svaku lulu. Da li ima lufta negde, kakvo je unutra stanje dok se okreću točkovi, da li okretaje prati i onaj mešač. Da li možeš da podešavaš količinu semena koja izlazi, da tu nije nešto pokarabasano.
Moraćeš da promeniš creva gore i dole (nisu ista) jer sigurno ima loših. A to ima da se kupi svugde, ja sam uzimao u Rumi. Tu možeš naći i ostalih delova ako ti eventualno treba nešto.
 
Nazad
Vrh