Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Zna li neko gde se mogu naci delovi za zitne sejalice ''Panonija-Murska Sobota''?
Konkretno mi trebaju diskosni ulagaci,a Majevica i Poljostroj su promenili nosace baterija,a oni mi najvise i trebaju.
 
Meni su juce stigli iz Poljostroja diskovi,malo cu ih prepraviti za Panoniju i bice dobro.Ja nisam nasao zastupnika a sada bolje i da ga ne nadjem.
 
Meni su juce stigli iz Poljostroja diskovi,malo cu ih prepraviti za Panoniju i bice dobro.Ja nisam nasao zastupnika a sada bolje i da ga ne nadjem.
A mozes li da mi slikas jedan disk?
Nije mi problem da napravim bateriju,vec vidim je na Panoniji kuciste lezaja nitnama vezano za disk,a na Poljostroju sam video da je vareno,bar tako mislim...
I da,koliko si placao po komadu?
 
Slikacu ga sutra.Cena je 1944 din sa pdv.Trazio sam da ih ne izvare posto svakako treba da ih obradim.Mnogo je jednostavnije prepraviti disk nego prepravljati nocac diska, s tim da sve ostane u pravcu kako treba.

- - - - - - - - - -

I na poljostrojki je disk spojen sa kućištem ležaja sa 4 nitne, zakovice....
To je ono sto mi imamo,sada rade drugacije i vare ih.
 
Evo izgled starog diska(kojeg smo nasli u njivi kada smo trovali miseve) i novog narucenog iz Poljostroja:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Nadam se da vidis sta sam radio i na koji nacin da bih prepravio disk da odgovara starom kucistu lezaja koje cu zasrafiti za disk.(bilo je nitovano u originalu)
 
Kod tezeg meh.sastava zemljista losije pripreme znace dva diska. Jer gledao sam kako seje klasicna akord sejalica sa jednim diskom i nisam bio zadovoljan, ostaje tu semena gore i kada se pritisnu opruge.
 
jel neko ima amazone junior od 2,5m

- - - - - - - - - -

jel neko ima amazone junior od 2,5m
 
Sejalica za direktmu setvu(domaca pamet,domaca izrada)"sedi,pali,seji"[video=youtube_share;tBaGbNqZIGo]http://youtu.be/tBaGbNqZIGo[/video]
 
Nazad
Vrh