Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Dali mozes biti malo precizniji o kome se radi dali si zvao fabriku i kazali ti tu cenu ili neko iznosi ispod ruke ?
:nono:

Inace na vasaru sam nasao nesto slicno koje bi mi pasovalo uz malu preradu ali becar trazi 1000 po jednoj :

Da zvao sam fabriku nista ispod ruke!
Sta 1000,- po jednoj?
 
Znaci dosao do kamiona pogledao sta ima u izlogu i pogledao sta mi odgovara, tj to je neka duplo savijena opruga sa dva kraka prilicno velikog poprecnog preseka recimo 1 cm ili mozda nesto manje i ta je cena ...
 
Toliko, od cega je tj za koju namenu nemam pojma no nisam ni mislio uzimati po toj ceni pa makar i nemao nista iza sejalice
 
Mani u ovom slucaju nemacku profinjenost i pedantnost :haha: to oma mnogo kosta nego kako inace stoje opruge fabricke grebuckaju svaki medjured ili ? Cemu onda leva i desna opruga ?
 
Pa logicno je da se svaki red zagrće, tako da leva i desna opruga idu u medjured i sa onim uglom koji je 120 stepeni nabacuju na red! E sad sta radi onaj produzetak koji je samo na desnoj opruzi .... ali sigurno ima osmisljenu ulogu!! A opruga je jedna na jedan par!
 
Znaci ovako sta ?

rc31bo.jpg
 
Evo i jedan video od jesenas sa setve kod jednog mog prijatelja i njegove kombinacije za setvu:

 
Ja sam gledao kod drugara na amazone d9 4000 u radu te prste. Rade perfektno, ni jedno zrno se ne vidi. Vec neko vreme gledam kako bi se to moglo napraviti. Nosaci tih zica su plasticni, ali bi se lako mogli napraviti i metalni. Pritisak se ostvaruje na osnovu federa za svaki poseban nosac i moze da se steluje.
Ove zice sto si izabrao meni se licno ne svidjaju, jer mislim da ce da kupe biljne ostatke.
 
Meni lično se ne sviđa ni jedna...
ali opet pre bih uzeo IMT ona je malo jača i kopija je kvernelanda
Što ne vidiš kod Dragana 82...u Jasenovo na plac ima lepih sejalica
 
Nisam ni ja odusevljen,ali spram povrsine koju bi sejale su premija i one.
Nemam ni u selu nekog sa kvalitetnom masinom da poseje kako Bog zapoveda,sve su to stare masine preko 20godina,najvise ima Gama i jos dosta losijih od nje,pa tek onda po koja IMT kockasta.
 
Kolega ja sejem godinama sa Gamom zito,grahoricu,detelinu,zob,jecam itd i prezadovoljan.Ali je sejacica odrzavana i u odlicnom je stanju cak imam nekih njiva pored zadruge oni imaju neke svemirske masine nista bolje nije posejano nego ovo sto odradi Olt,sto se tice setve psenice i (sklopa)
 
Nazad
Vrh