Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

da li neko zna koja je dimenzija pogonske gume za imt sejalicu za zito,u pitanju su 12 kod mene su stavljene od fice felne su original fabricke 12-ce ali ne znam sirinu i visinu gume.sejalica je od 24 lule
 
Pretražio sam u temi, ali nisam nasao, da li neko ima tabelu za podesavanje sejanja lucerke Isariom universal?

- - - - - - - - - -

Kupljena sejalica marke isaria super universal 2.25 19 lula. Ovo su slike, ako neko ima tablicu setve bio bih mu zahvalan, može na pp.

dscn0771.jpg


dscn0770.jpg


dscn0767.jpg
 
Dali neko zna kako se skidaju diskovi (ulagači) na sijačici olt gama 18, odšarafi se šarafić sa strane ali više nema ništa, a neide dole?
 
Ima unutra još jedan šraf sa imbus glavom , znači ubaciš imbus ključ kroz rupu i kako odvrćeš taj šraf tako se skida disk sa osovine. Možda će ići malo teže dok ne krene ležaj da se svlači sa osovine ali probaj da kuckaš sa nekim manjim čekićem po kućištu dok odvrćeš imbus i mora da krene .Kad skineš disk , da bi menjao ležajeve moraš da obrusiš nitne da bi mogao da rastaviš disk od kućišta.:osmeh: :cao:
 
da upravo tako ja sam menjao prosle god sve lezaje mislim da su 6203.

- - - - - - - - - -

ja sam imao lule pa su zamenjene olt diskovima pre 20 godina bezi od lula.
 
Kupljena sejalica marke isaria super universal 2.25 19 lula. Ovo su slike, ako neko ima tablicu setve bio bih mu zahvalan, može na pp.

dscn0771.jpg




[/QUOTE]
Dobra investicija i ja sam takvu skoro istu sredjivao imas par stranica unazad.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bilo kuda Kiki svuda :haha:........Vuce Fendt bez problema,probano,obrtaji na 1000 i gas.

Jbm li ga,nasao sam je oglasima.
 
Mozda ce biti smesno pitanje,posto nisam neki poznavalac sejalica za zito,ali vidim sta je u praksi potrebno.
Naime,interesuju me stalni tragovi.Da li je moguce na neki nacin na bilo kojoj sejalici improvizovati neki sistem zatvaranja lula da bi ostajali tragovi koji su potrebni kasnije zbog prskanja i djubrenja? To ne bi morala da bude neka automatika,ne bi mi bilo tesko da izadjem iz traktora da otvorim,odnosno zatvorim lule.
I,ako je prskalica zahvata 10 m,kog zahvata bi sejalica bila odgovarajuca, od 2,5 m?
I jos jedno pitanje,sta mislite o ovakvoj sejalici? http://www.polovniautomobili.com/oglas4682348/hassia_sejalica_za_zito/
 
Sad sam zvao majevicu i njihova zicana brana kosta 500,- + PDV ( mnooogo kume )
A sejalica od 25 redova je 4000,- + PDV

Svidjaju mi se ovi prsti na V !
Jel ima neko da postavi koju sliku da se malo detalji vide?
Moracemo traziti neku malu privredu.
 
I meni bi trebala ta brana sa oprugama,al sa obzirom na cenu izgleda da cu sam morati da je pravim.
 
Tako nesto! Ali pogledaj na linku kako idu prsti na v! Ovaj iz majevice mi je ponudio jedan za oko 200-250 din.

Dali mozes biti malo precizniji o kome se radi dali si zvao fabriku i kazali ti tu cenu ili neko iznosi ispod ruke ?
:nono:

Inace na vasaru sam nasao nesto slicno koje bi mi pasovalo uz malu preradu ali becar trazi 1000 po jednoj :
 
Tako nesto! Ali pogledaj na linku kako idu prsti na v! Ovaj iz majevice mi je ponudio jedan za oko 200-250 din.

Evo kako to kod amazone izgleda :

http://et.amazone.de/frameset_defau...langid_daten=0&framerechts=etnav.asp?navi=734


Jbg kad sme majevica da ih kopira sto ja nebi mogao??

Druze i ja.bi hteo nesto tako da napravim, hajde da se zajedno organizujemo ima nas vec trojica do jeseni pa da uzmemo zajedno ili da nam mozda neko napravi po porudzbini, mozda bi nam to bila i naj jeftinija varijanta. Sta kazete?
 
Ima u zr rade ali valjda obicne ravne opruge! Moram proveriti! Meni se licno ove sa zadnje slike ne svidjaju za branu na sejalici.
 
Nazad
Vrh