Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Nisam je sirio sve je standardno 17 lula razmak 12.5 to je sirina sejanja plus tockovi negde oko 2.5 metara sve skupa.Tockovi su bili oni veliki 140 cm ja sam stavio 50 cm i onda je isla prepravka odnosa da bi se masina okretala sa manjim tockovima isto koliko i sa velikima.Eto na kraju je ispalo odlicno,ja sam zadovoljan sto jes jes ulozilo se rada i zalaganja nije da nije.:ppozdrav:
 
@Krajisnik
Koliko si je platio? Odlično odradjen posao.
Još da je izbazdarišimoze u setvu.:osmeh:
 
ma nisam je platio uzeo sam je u trampi.Tu je negde sve skupa me jeftino izaslo.I to sto sam za nju dao u trampi uzeo sam u drugoj trampi.Prakticno me kosta jako malo oko 50 do 70 evra bez sredjivanja
 
Ovako imam olt gamu 18 što ima odozada kotače i htjeo bih zatvarati redove kada budem išao prskati pšenicu da imam tragove, pa me zanima dali je tko pokušao sa navedenom sijačicom raditi to i kako je riješio zatvaranje redova na toj sijačici?
 
Ja je imam vec sest godina, masina je okej, uzeo sam je najvise zbog setvenog aparata koji poseduje i sto ima jedan disk. O tom jednom disku je vec bilo polemisano ovde, nekome se dopada nekome ne, svakome po volji. Kolega spominje setvu u kisnim uslovima, moja zapazanja su bas suprotna jer sam jedne godine sejao u mokro i bas zbog tog jednog diska seme je bilo pokriveno. jos da napomenem da su brisaci diskova skinuti odmah prvog dana jer su oni pravili problem.
 
Kanda ja onda imam najviše iskustva :osmeh: Ja poljostrojku ŽS 250 imam od 2002.godine i kao što kaže Frenki, brisači dole i gas. Menjač je jednostavan za rukovanje i podešavanje setvene norme. Ježevi za isejavanje "trpe" i malo prljavija semena ( tavanuše), koš za seme prima 300 kg semena pšenice, težište dosta pomereno prema traktoru pa čak i sa IMT 539 nije problem setva automatsko prebacivanje markira........
Naravno ima i nedostataka.....moja lična zamerka je plastične cevi tj; mogli su bar gumene zglobove da stave, markiri su im malo lagani pa sam ja moje prepravio....i još po koja sitnica umesto onih skrivača semena namontirao sam branu.
 
Za čega služi ova pločica što se može pomicati gore dole između dva tanjura na olt gami 18 (sve su te pločice dignute gore)?

Fotografija_0793.jpg
 
Ja sam na IMT sijacici poskidao i vanjske cistace i te unutarnje. Sije i po vlaznijem bez problema, tako radim vec dvije godine, sad ce treca sezona ;)

Nego, kakva su iskustva s IMT sijacicama s "lulama"? Kupit cu jednu s 23 reda pa bih ju kacio iza rotodrljace s paker valjkom. Da li "lule" imaju na sebi kakve raonike da mogu uci u zemlju iza valjka ili da trazim sijacicu s diskovima?
 
Moj kolega ima IMT sejacicu da lulama (naknadno ubacene) i nije bas zadovoljan jer za razliku od diskoznih skuplja zetvene ostatke i vrlo brzo pocinje da se "gusi" i onda nastaju problemi koje svi znamo koji su.Naravno to ne vazi ako je parcela dobro pripremnjena odnosno cista ali ako ima ostataka pogotovo posle suncokreta onda je uzas sa njom raditi.
 
Nazad
Vrh