Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Juce pazario neku staru sejalicu nema tockove neko skinuo nije neko nego gazda prodao posto je sejalica starije proizvodnje.Vuci cu je sa staerom 29 konja tako da mi je pasent.17 lula 2 metra na 12.5 sadi.Najgore ali nije to toliko strasno je stro je sa jednim tockom otisao i zupcanik koji pogoni celu skalameriju.Definitivno ide manji tocak i sledi prepravka sada je u jako losem stanju ne mehanicki nego vizuelno sramota je i slikati.Nije nase proizvodnje.Bice slika posle uredjivanja i za prolece je spremna ima da bude kao nova
 
U pitanju je Hans Grass sejalica evo slike kakava je sada.Kupio sam male tockove,idem kod drugara masinca da izracuna razliku itd i krece prepravka
Tockove je kupio verovatno neko ko je imao neku zapreznu sa drvenim tockovima
 
@KrajisnikA sto bi menjao točkove ako su u redu? Vidi se da su orginal.
To je ,,Isaria" Poturi pod točkove klocne i bazdari. Radio sam sa takvom samo mali točkovi.
Jako precizna i zgodna.Sejao sam i 10ha na dan sa takvom.
 
Ovo je slika sa tockovima sada nema tockova skinuti su i prodati.Kupio sam male tockove uske sa sve felnama drugar ce da mi vecras ili sutra da proracuna odnos posto cu da metnem te tockove mora da se uspori ako idu manji tockovi.Prenecu lancem i lancanicima do osovine na kojoj je bio tocak da bi zadrzao smer kretanja.Nije strasno nista drugo samo njega cekam da nadje malo vremena da znam kakav lancanik da pravim to vec nije u domenu.Jeste ISARIA.A po njenoj konstrukciji vidim da nije neka glupost,lule su dosta jake napravljenje da traju.Sve cevi za lule su cele,nista na njoj ne fali apsolutno.A izasla me jako jeftino takoreci dzabe.Kad je sredim bice slika
 
ssl23359.jpg
ssl23361.jpg
ssl23343.jpg
ssl23364.jpg
ssl23363.jpg
ssl23345.jpg
 
Juce stigao proracun odnosa sejacice kojoj je brzinom obrtao osovinu koja seje tj kojom se brzinom okretala masina cela sa tockovima 140 cm.Pa mi izvrsi proracun kojom bi se brzinom okretala sa tockom 50 cm.Pa mi izracuna razliku tj kojim korakom pogonskog i gonjenog lancanika to je ispalo 1:3.32.Danas nasao lancanike i lanac i covek poslao sutra stizu.Da pogadjate nikad nebi pogodili od cega se gadja odnos - Yamaha FZR 1000 ccm.
 
Pocelo lagano sklapanje sejacice.Tockovi postavljeni kao i prenosni lanac.Danas farbanje donje sasije pa posle postavljanje bunkera pa njegovo farbanje lakse ni je ovako nego posle da se zavlacim.



 
Original spoljna guma za sta?Za one tockove velike sto su bili verovatno_Ovi mi se tockovi cine sasvim dobri i za njih tj za njihov precnik sam proracunavao lancanike.Danas malo palo farbanje prva ruka.Sutra druga ruka i montaza.Jos da kupim da mi strugar odradi donji lancanik vucni i sve gotovo.Uhvatio me vikenda inace bi sve bilo zavrseno.U sustini pogon nema veze sa sejacicom tj moze da se smontira i posle farbanja nema sanse da se farba osteti.


 
Jedan savet Marko.... Ako su zrenjanici isto opravili držanje treće tačke na sejalici kao i IMT i ako im je isti kvalitet cugova (cug panti) menjaj to pod obavezno! Cugove izbaci a parče ploče i 4 vijka debljine 14 ili 16mm u kvalitetu 8.8 umesto cugova rešava problem zauvek. U suprotnom hoće sejalica da se "popne" na traktor.
 
Moja Isaria na kraju sredjivanja sutra jos ulagaci da se ofarbaju i gotovo
Evo od samog pocetka pa do kraja - Ovako je bilo





I danas veliki deo odradjen kad je farbanje i montaza u pitanju.Puno vremena je oduzelo skidanje apsolutno svih zupcanika i lezajeva tj biksni da bi se sve lepo odmastilo i razradilo.Jedan od komplikovanijih poslova montaza tockova koji nikad nisu bili tu i apsolutno se razlikuju od originala.Sejacica zavrsena









 
Nazad
Vrh