Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Sta mislite da li da dam u zamenu IMT 15 diska i da uzmem 23 diska isto IMT? Treba da doplatim 300e.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Plamet Zrenjanin
 
Kupio sam je 15.10. na vašaru u Smederevskoj Palanci, 2,5m širine, cena 2750€,
posejao sam 5h za jedan dan sa njom,
na različito pripremljenom zemljištu bez ikakvih problema,
rezultat setve ću tek videti :osmeh:
 
ja sam za moju istu takvu u perfektnom stanju dao 650 e ako je iole dobra uzimaj nećeš se pokajati sije odlično i bolje se pokazala nego novije koje znaju da mjenjaju normu sjetve zbog ona tri jednosmjerna ležaja koji koštaju 150 e komad a ima ih tri.
 
Rodic
isto takvi sejalica sam uzeo kod corica a neznam da li se vraca subvencija sta su tebi rekli?
WP_20131101_025_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Poslednja izmena:
Neka je sa srecom, da te dugo sluzi. I koliko je izasla Majevica kod corica? Zanimljiva sejalica, ko ce da je nosi?
 
Lepa sejalica , ali steta sto nema stalne tragove i nemogu da vidim da li ima merac za povrsinu. Sve ostalo ne izgleda lose.
 
nema merac za povrsinu, a za povracaj su rekli da je to vec sunvencionisana cena... nema otudjivanja 2-3 godine i kako to vec ide....
 
To je subvencionisana cena koju imaju drzavne firme od ministarstva finansija,a vi moze ostvariti povracaj koji omogucava ministarstvo poljoprivrede,ako prodjete na konkursu.
 
Posle finansijski lose sezone moralo se odustati od gledanja neke nove sejalice nazalost, pa sad gledamo polovne, U oglasima se spominju neke imt od 23 reda a na zvanicnom sajtu imt-a te sejalice nema, pa me interesuje koja je razlika izmedju te od 23 reda i 25? I ako neko ima kako su se pokazale u radu?
 
I naš je od 23reda tako da postoji takav. Vrše poso dosta dobro kod starijih je najveći problem menjač ili kako već da nazovem treba redovno da se kontroliše jer ako dobije malo lufta preskače zupčanik ali ako ga približiš onda se teško okreće malo je loše to urađeno jer samo vrh zupčanika dohvata ploču možda nekih 3mm a jo ako je malo istrošeno može da se desi da ponekad preskače i na tim mestima onda ne seje ali u suštini može sve da se uradi i obrati se malo više pažnje na to i može da se poseje sa njim dosta.
 
Novo je novo pa nek je i majevica.
Sad kad ovo procitah setim se da napisem:Danas komsija vratio zitnu sejalicu domace proizvodnje(x)koju je kupio novu u prolece.Oljustila se jadna posle prvog mraza iako mu stoji pod nadstresnicom u dvoristu.Nakon dvadesetak poziva i razgovora,proizvodjac je konacno dosao da vidi o cemu se radi i to odmah sa prikolicom na koju su je natovarili i odneli uz odgovor da ce je ponovo odneti u firmu koja im radi farbanje da je srede. ::sramota::
 
Ne radi im nikakva firma farbanje nego oni sami farbaju,ali pre toga dobro masnim rukama istrljaju povrsinu:haha:
 
Nazad
Vrh