Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Kod ovih novih IMT sejalica od 17 i 25 redova hoće da guši ako ima slamki. Mora da bude čisto seme.
Ja kad sipam iz dzakova sipam polako tako da ako neku slamku ugledam da je izvadim. Ali ako je mnogo prljavo, onda mora da se trijeriše.
 
Trazi novog vlasnika, u perfektnom stanju. Pre tri godine je detaljno remontovana, do "sitnih crevaca" i posle toga je posejala oko 50-ak KJ. Mene je dobro sluzila ali je sad mala jer je vise ne vuce 542.
hqqr.th.jpg
[/URL][/IMG]
x92k.th.jpg
[/URL][/IMG]
f2ah.th.jpg
[/URL][/IMG]
4h0c.th.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena od urednika:
Vidim da se takive pazare i za 300 ali da se remontuju, a ova je bez dinara uloga samo sej, tako da mislim za 500 e.
 
Vidim da se takive pazare i za 300 ali da se remontuju, a ova je bez dinara uloga samo sej, tako da mislim za 500 e.






Takvu sa diskovima pre par dana kupio za 550 e pare da dam kada mi bude zgodno,ako nebi bio problem nekome od cenjeni kolega dame uputi kako se šteluje sejalica
 
I jos jedno pitanje,koja sejalica moze da seje prvu reprodukciju,znaci da seme nije trierisano,cisceno,direktno iz ambara.Da napomenem,kod nas se vrse zito na dzakaros kombajn pa je u tom slucaju koliko toliko cisto kad se ovrse.
Ja imam oltovu sejalicu stariji tip sa 30 lule bas velika ona guta i neistrierisano zito mada ja uvek sipam ocisceno ili semensko ali ide i ono sa slamkama kad zafali semena.:osmeh:
img0141.jpg
ovo je slika sa foruma ...i moja je takva samo sto ima manje tockove ...bila je preradjenana nosenu i zbog toga mi je na rakovici 60 pukao poklopac hidraulike pa je vracena na vucnu ...
 
Nazad
Vrh