Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Pozdrav svima..kupio sam kverneland 23 reda izuzetno povoljno (300e),imam nameru da je remontujem i stvaljam diskove.
Da li je neko to radio i kakva su iskustva?Gde naci povoljne diskove?
 
Sto stavljas diskove,vecina stranih sejalica ima ulagace i rade posao veoma dobro.Inace malo si platio,svaka cast i neka te dugo sluzi:ppozdrav:
 
Dobro ona ulaze ali zahteva relativno cistu njivu,diskovi to preskoce ali lule se ponasaju kao grabulje.Paa na duze staze mi je to jeftinija varijanta nego da tanjiram dva eventualno tri puta :ppozdrav:
 
Pozdrav svima..kupio sam kverneland 23 reda izuzetno povoljno (300e),imam nameru da je remontujem i stvaljam diskove.
Da li je neko to radio i kakva su iskustva?Gde naci povoljne diskove?
Imam "Reformovu" sejalicu, 21 red, ulagaci, i mislio sam da je preradim i stavim diskove, nadjem broj telefona od coveka iz Novog Sada, koji pravi kompletne diskove, samo da postavis, ali je 60 evra komad, i odustao sam, izadje skupo.Mozda da se nadje rashodovana sejalica sa diskovima,jeftino, remontovati diskove i staviti.A najverovatnije necu nista dirati, ide dobro i sa ulagacima, popalim sarovinu, potanjiram, i sejem, nema sta da gusi.
 
Posteno da vam kazem ja bih kupio neku sejalicu ali ni sam neznam koju da kupim.Procitao sam veci deo teme i po komentarima treba da kupim nesto sto uopste ne postoji.Jedni pisu ovo,drugi ono,sa ulagacima,sa tanjirima,centrifugalnu,amazone,nodet,olt.....nista mi ova tema nije pomogla.Konkretne odgovore nisam nasao.:sjasi:

Izgleda da cu da sejem do kraja zivota sa rasipacem.
 
Nisam je ni ja imao pa sam čekao kada dođem na red da sejem.Onda sam poludeo i našao sadašnju veoma povoljno_Otplatio sam je za 2 dana uslužnog sejanja i nema više nikakvog čekanja sejem kada hoću i koliko hoću.
 
Zemo, svaka je dobra, kupis onu koja ti ispadne najpovoljnije, mislim, najeftinije, malo je izremontujes, ofarbas i bude kao nova.
 
Ajd da malo uprostim,kupicu ja koja izleti povoljno ali dzaba posao ako je komplikovana.Koje su jednostavne za stelovanje izbacivanja kolicine semena.Ako ja treba pola sata da je stelujem dzabe posao,ima rasipacem da radim i dalje.Naprimer OLT Gama,IMT i ove jeftinije strane.
 
I jos jedno pitanje,koja sejalica moze da seje prvu reprodukciju,znaci da seme nije trierisano,cisceno,direktno iz ambara.Da napomenem,kod nas se vrse zito na dzakaros kombajn pa je u tom slucaju koliko toliko cisto kad se ovrse.
 
Gama ne moze ako ima komadica slame duzih od prsta ona gusi. IMTejkom je caletu sejao neki covek neselektirano i islo je.
Mada sam ove godine lako selektirao zito obicno reseto i polako,jedino me zakacilo sto sam morao u zatvorenom da radim(setio se da nije selektirano noc pred setvu a bio petak pa mi se zurilo jos i da izadjem) da sam se setio po danu na promaji ili ventilator da ubacim jos bi bolje bilo.
Radio sam sa 3 korita i 1 resetom,u 1 korito naspem onu iz komjana na drugo stavim reseto a u tree otpatkl iz reseta,sipam iz lopate sa visine od 0.5-1m i nemam ni potrebe da pomeram sito.
 
Kod nas je relativno cisto zito,dzakaros kombajn ima drugu klasu pa sav krs smesti u poseban dzak.
E sad nije problem ocistiti kako si ti radio,malo vremena i eto gotov posao,ali javlja mi s problem kad bi sejao kod drugog a ono sve nepripremljeno i jos koja slamka i slicno.
Koja je bolja opcija,IMT ili OLT.Ili cak neka strana,odrzavanje i kako one gutaju necistoce?Ali retko koja ima diskove:kisa:
 
Onda okrenes tocak na uvratinama da vidis da li je zagusila pa ako jeste onda ono gumeno crevce (sto izgleda kao L i spaja dno kosa sa plasticnom cevi na disku ) stisnes prstima da se slomi ta slamka koja se preprecila i onda gas.
 
Nisam ih zagledao i uporedjivao,ali je na ovoj stvarno prosto podesavanje setvene norme i ovaj prdek se igra s njom.
20131019114107.jpg
 
Nazad
Vrh