Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Sutra mi dolazi Bojan Amazone iz InterAgrara i puštamo u rad.:osmeh:
 
Eto pomisli ste da se rugam a javno priznajem da pitanje nisam postavio u tom kontekstu već iz neznanja naravno mog zato postoji ovo da bih nešto naučili a opet glupavi se upokojili.

Gospodine GANGA,
drugi put nazovite telefonom da bi dobili stručniji i potpuniji odgovor na ovu temu, a ne ovako nestručan odgovor.
 
Gospodine GANGA,
drugi put nazovite telefonom da bi dobili stručniji i potpuniji odgovor na ovu temu, a ne ovako nestručan odgovor.
Dzaba...ja zvao informacije pa dobio pogresan odg. :sta:

2wmmmvc.jpg
 
Dobio si kratak odgovor taman toliko koliko si i zahtevao. Žao mi je što si pogrešno razumeo ton. Ipak, ima ljudi na ovom forumu koji se ne služe sarkazmom da bi odgovorili na neko pitanje jer ih ne opterećuje sujeta i nepotrebna egocentričnost. Pozdrav!
 
Ganga, NA vam je objasnio oko lezaja pa nemam sta da dodam osim da sam i sam prvi put video da postoje takvi kad sam ukucao na google oznaku lezaja ... https://www.google.rs/search?q=one+...=1#q=one+way+bearing+csk+25&tbm=isch&imgdii=_ Novi sto sam uzeo ima kao ovaj sa slika mesto za kajlu ali na osovini nije predvidjeno a nisam bas imao vremena da je nosim kod strugara ...
Sale skidao sam ih stavlajuci lezaj tako da ga oslonim kao u kalup pa drvo od gore i polako svlacio. Da sam imao mali radapciger bilo bi lakse.
Dzaba sto se napravi sve ostalo dobro kad se stedi na glavnim lezajevima koji su nn porekla ...
Odlicna amazonka :ppozdrav:
 
Kakve su Aebi sejalice el ima neko iskustvo imam jednu od 2,5m nikada nisam sejao snjom a skoro nova stoji mi 4 godine planiram da je isteram danas i sutra snjom sejem.I da ujedno da pitam prodaje mi svaba ovu sejalicu za 500evra cale je gledao kaze kao nova ali nisam ovde vidjao takve imali neko iskustvo sa takvim sejalicama http://www.willhaben.at/iad/kaufen-...n-garten/saehmaschiene-68163570?adId=68163570
 
Ево слике какав је пичвајз настао у мењачу сејалице.



Треба да нам ураде нове од пластике и израда тих 5 зупчаника ће коштати 150 евра.
 
Već je zaboravljen fotoaparat danas i od silnog uzbuđenja i mobilni sam zaboravio kući.

P.S. Sledeći put nosim opremu za forum.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
drug mi je kupio sejalicu amazone d7 super s typ 30 i nema na njoj sema setve,da li ima neko da mi da da bi mogao da mu prosledim
unapred hvala...
 
Mi smo se odlucili za ovu Gaspadovu sejalicu od 3.5 m sa duplim dikosnim ulagacima koji su rasporedjeni u 3 reda pa je sansa za zagusenje minimalna. Razmak medju redovima je 14 cm. Sejalica je teska 1300 kg a sanduk joj je 850 lit. Moze se podesavati dubina rada sa jednim toplinkom a moze i na svakoj bateriji posebno da se podesava opruga pa se moze podesiti da pritisak bude veci na baterijama koje seju u tragove.


2d00xzn.jpg


30dj9s6.jpg


2ls8qog.jpg


2r6zo7c.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh