Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Treba mi pomoc oko stelovanja sejalice od 3metra i 25 redi,u pitanju je Isaria...Evo slike kako izgledaju rucice(menjaci) sa strane?Najvise za psenicu i jecam...

Најбоље подешавање је са окретањем погонског точка и мерењем избаченог семена, у месту.
 
Да ли неко зна где има да се набаве резервни делови за сејалицу Nordsten Lift-o-Matic?
 
Ovo je slika menjača:
nordsten.jpg
 
Imao sam danas problema sa sejalicom kada sam sejao jecam, upitanju je IMT sa 15 reda. U jednoj parceli mi baca 200 kg po hektaru, u drugoj 300 kg, u trecoj 150 kg. Da li neko zna sta to moze da bude?
 
Osije od jecma se isprepletaju ,to je najverovatnije,ako ti zito normano seje onda je osije.
 
@Slavko91 jedno pitanje za vas naime koliko me pamćenje služi nisam do sada čuo za jednosmerne ležajeve pa ako ste u mogućnosti postaviti slike makar i tog što ste skinuli bio bih vam puno zahvalan.
 
@Ganga ako dozvoljavate jedno strucno objasnjenje. :osmeh: Spolja isti kao I svaki drugi, moze da se ortira u jednom pravcu, kao zadnja glava na biciklu kad pedale u nazad okrecete koliko hocete, a kad krenete u napred biciklO krece.
@Kris nek te dugo sluzi. :ppozdrav:
 
Onda si neobavešten. Postoje jednosmerni ležajevi i obično se sadrže od burića ili iglica. Moguće je obrtno kretanje samo u jednom smeru.
 
Onda si neobavešten. Postoje jednosmerni ležajevi i obično se sadrže od burića ili iglica. Moguće je obrtno kretanje samo u jednom smeru.
Eto pomisli ste da se rugam a javno priznajem da pitanje nisam postavio u tom kontekstu već iz neznanja naravno mog zato postoji ovo da bih nešto naučili a opet glupavi se upokojili.
 
I ja sam prvo pomislio jednoredni, kaze ne jednoredni nego jednosmerni, onda pomislim na one konusne sto mogu samo u "jednu stranu" da se montiraju, kad cvrc...nije ni to. :osmeh:
Ja I dalje cvrsto verujem da ta Amazojka I nije nesto I necete me skoro ubediti. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh