Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

А замисли тек колико би боље прошао са неком квалитетнијом сејалицом па на ту количину пшенице додао још 2-3%. Е то је логика.

80кј х 4750кг = 380.000кг;
3% од 380.000кг => 11.400кг;
11.400кг х 16 дин. => 182.400 дин.

Да ли је то мало?
Мада има нас разних, па ће многи рећи, да баш ће повећати принос ако промени сејалицу...
Као што рекосте, свако је свој газда па нека ради како му воља.

Zavisi koliko košta ta dobra sejalica. Ako košta 50000 evra neće je isplatiti do kraja života.
 
Posto vidim da je tema dosta aktivna da postavim jedno pitanje:

Sta moze najbolje da useje u tesku zemlju ulagac, disk+ulagac ili dva diska? Naravno ako je zemlja lepo spremljena nije problem ali ima blatnjavih godina kada se ne moze spremiti kako mi hocemo.

Oko tipa ulagača koji je najbolji za teža zamljišta vode se studije i razgovori na više svetskih univerziteta ili kontrolnih kuća.Jedni propagiraju jendne drugi druge.Najbitnije je da to budu takvi ulagači koji imaju samočišćenje tako da ne dolazi u obzir dva diska koji su jedan do drugog jedino jedna od sledećih kombinacija: jedan disk zakrenut oko vertikalne ose, dva diska kojima ose obrtanja su pomerene jedna u odnosu na drugu, jedan veći disk, a drugi manji ....... .Mogu biti i raoničasti ali ne ovakvi kakve mi poznajemo nego koji seju u trake ili oni koji u jednu stranu seje pšenicu a u drugu ili ispod semena ubacuje mineralno djubrivo

Par slika raoničastih ulagača:
1842beopenelementfieldel.jpg

gen-200.jpg
Siguran sam da će raditi i u težim u vlažnijim zemljištima.
 
jel zna neko ko pravi gume za lule za sejalice (i gore i dole sto se stavljaju na teleskope? ili ukoliko neko zna namenski ducan sa rezervnim delovima za rabe sejalice?
 
2011g. sejao sam sa konjskom sejacicom APAC i imao prinos 50meteri po jutru. Prosle godine EUTO-FIT sejao NODETKOM i imao 25meteri po jutru.Euro -fit nikad vise dok sam ziv necu sejati ni sa jednom sejacicom.A ta konjska stara preko 100 godina.
 
I ja mislim da je bolja ona konjaska , juce mi rece jedan lik da je bolji bio fijaker od automobila. Sve je moguce . Prike reci tvom drugaru kakve su ti to merne jedinice "metri" , jer ja nisam bas pismen.
 
Meter ili metar je stara merna jedinica, ali se još uvek koristi. Pravilno se naziva metrička centa (ili kvinta). Može se naći u svim tablicama mernih jedinica.
I potpuno je ispravno izražavati masu u tim merama. Ako neko još nije čuo za te mere, nije mu to neka dika da to ističe.

Veća mera od metra je vagon. I to je ispravno, i svi to koristimo.
Izvinjavam se ako je "off".
 
A mi u Bačkoj i Banatu koristimo bušele, funte i libre. Izvinjavam se za :off_topic:, ali nisam mogao da odolim.
 
picture-771.jpg
picture-772.jpg

dali neko zna koji je ovaj model sejalice . Video sam je u Grckoj na prodaju u jednom dvoriste hteo bih nabaviti sejalicu pa se zato raspitujem
 
Nazad
Vrh