Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

kod nas se vecina sluzi rasipacima za djubrivo u setvi psenice. nikakve razlike nisam primetio spram sejaca. meni je prosle godine na sejac sejano ako nije cak i gore nego na rasipac. niko to neodrzava redovno a znaju naplatiti. zato sam posle pluga i prikolice prvo to nabavio.polako posejes i drljaca malo zatrpa i mir.
 
Rasipac sluzi za vestak,ono je samo nuzno zlo za setvu,zrno mora da se ulozi 3-5cm u zemlju,da se lepo ukoreni,da lakse prebrodi zimu,da se izbokori,ovo govorim iz iskustva,a vi sad kako ocete..
 
imam rasipac ali koristim ga za djubrivo zato i ulazem u mehanizacije da ne bih radio djabe!
imam ovu sejalicu na ponudi i zato me interesuje mislenje o kvalitetu i ime sejalice koju sam postavio ranije!
 
9r7ltg.jpg


2gtn1xg.jpg



Ova je sigurno bolja od rasipača :osmeh:
 
Jel sejao neko stocni grasak imt-ovom sejalicom?
Na onoj tabeli nema setvena norma za grahoricu i grasak ako neko ima iskustva neka javi!
Hvala unapred!
 
Ko prodaje creva za žitne sejalice,remontujen centrifugalnu kvedelans sejalicu pa bi da izbacim cevi.Ili gde mogu da se nabave cevi
 
IMT sejalica je malo sramezljiva. To je sejalica koja sluzi da vata prasinu u nekom angaru , proslo je njeno vreme kad je ona bila u punoj snazi.
 
Da li neko zna kako da namestimo ove zagrtace semena, idu previse duboko u zemlju, ponasaju se kao drljaca, ne rade lepo da samo malo zagrcu seme, nego idu previse duboko u zemlju

Mislim da nece moci ni da se seje tako, nagurace stapova od suncokreta previse....
 
Neznam ja Dragane to je Majevica sa Amazone sistemom zagrtanja a to je tvoja teritorija.:osmeh:

P.S. Rodić probaj komplet opruge da promeniš za slabije.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh