Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Pola srbije još seje pšenicu sa rasturivačem za veštačko đubrivo,nije uložio ni u IMT žitnu sejalicu,a vi pokazujete ove koje koriste na zapadu gazde sa par hiljada hektara.Neki članovi se puno druže na zimska predavanja sa veleposednicima,i izgubili orijentir šta je etalon za sitnu raju sa foruma.:haha:
 
@Panonstib ajd' sad recite jel ova valja ?
imag0131.jpg

imag0132.jpg

gde je ovo slikano? Super je sejacica, a i slika mi je poznata.....
 
@Panonstib kazu da u te sejacice prikolice same sipaju,a kako to rade nisam video. :sta:
@Ilija86 bice da Vam je poznato,ne mogu da napisem gde je slikano.
@Mims ne placaju nista,ali su rekli dodji mali pa zakaci za tvog fergusona koju hoces i sluzi se slobodno. :osmeh:

Ostali clanovi opustite se i uzivajte u slikama,ja nemam ni IMT-ovu masinu pa ne kukam,bar mi bilo lepo otici da vidim sa cime rade ljudi koji imaju para.
 
Izvinjavam se unapred ako sam nekog uvredio. Ali nemojte preterivati znamo mi svi da su nase masine lose ali sta da radimo kad za bolje nemamo a bolje je i nase novo nego iz Svajcarsku staro 30god. Trudicemo se da nabavimo u buducnosti neku pravu i kvalitetnu masinu renomiranog proizvodjaca nadam se da tome svi tezimo. Jer ako se ne trudimo da unapredimo svoj posao bolje odmah da prestanemo da ga radimo da ne gubimo vreme uzalud.
 
North ARMY

Prodaću ti ja moju IMT 23 reda 7 godina staru jako malo radila,garažirana,a ja ću uzeti Amazone,hoću da budem In poljoprivrednik.:osmeh:
 
@Panonstib kazu da u te sejacice prikolice same sipaju,a kako to rade nisam video. :sta:
@Ilija86 bice da Vam je poznato,ne mogu da napisem gde je slikano.
@Mims ne placaju nista,ali su rekli dodji mali pa zakaci za tvog fergusona koju hoces i sluzi se slobodno. :osmeh:

Ostali clanovi opustite se i uzivajte u slikama,ja nemam ni IMT-ovu masinu pa ne kukam,bar mi bilo lepo otici da vidim sa cime rade ljudi koji imaju para.

Skontao sam, ovo je u mojoj blizini......EU i ostale sejacice se ne mogu porediti sa IMT, AGRIA........
 
NA, prvo se sanduk od prikolice dize na visinu pomocu hidr klipova i onda tek pocinje da se kipa...imas par slika te prikolioce u temi prikolice ja mislim. a bila je i na poljoprivrednom sajmu u NS

- - - - - - - - - -

http://poljoinfo.com/showthread.php?108-Prikolice&p=3556&viewfull=1#post3556 evo te prikolice
 
danas cisto informativno zvao agriu posto bih zeleo da kupim sejalicu pa se sad preracunavam da mozda uzmem neku novu domacu posto i polovne imaju dosta dobru cenu (mislim na imt najvise) i raspitao se za cene sejalica od 3m sa duplim diskom, bez nagaznih tockova je 4.175e a od 2.5m 3.720e
 
Nisi razmisljao da uzmes sa jednim diskom? Ima nas tu par koji imamo sa jednim diskom, da li se radi o agrii, poljostroj ili ruskoj sejalici. Ima odlicno polaganje semena, narocito kod redukovane obrade zemljista.
 
Sutra cu zvati plamet da vidim posto su njihove, sto se tice diskova nekako mi ove sa dva diska izgledaju i deluju bolje nego sa samo jednim.
 
Baš me interesuju cene u Plametu za 3m.Pitaj ih obavezno hoće li kod njih biti subvencionisanja cene preko min.polj.
 
danas cisto informativno zvao agriu posto bih zeleo da kupim sejalicu pa se sad preracunavam da mozda uzmem neku novu domacu posto i polovne imaju dosta dobru cenu (mislim na imt najvise) i raspitao se za cene sejalica od 3m sa duplim diskom, bez nagaznih tockova je 4.175e a od 2.5m 3.720e

Imt sejalicu mozes (bar u oglasima) naci od 1500 e pa na gore.
Ne vidim da je to neka prevelika cena.
To dva hektara psenice otplacuje.
 
@ diklofen @malipaor jesenas na vasaru cena te sejalice od 3m (25 redova) sanduk 550l i onim zicama za zatrpavanje 3200e, a od 2.75 (23) sa zicama i sanduk 400l.. 2750e
 
milan89 Moje licno misljenje da je to bila prevelika cena. Ili je prodavac pomesao cene ili se hteo nasaliti sa postenim kupcima.
 
Nazad
Vrh