Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Zvao sam plamet i za sejalicu od 3m kao sto je rekao diklofen traze 3300e a za onu od 2.75m 2500e o subvencijama nista ne znaju jos.
 
I ja sam jesenas gledao te sejalice što pravi Plamet, ali sam se na kraju odlučio za novu IMT 25. Samo što je sada IMT-ova skuplja jer nema više subvencije. Čini mi se da je oko 380.000 din, a ja sam moju platio 317.000 din.
 
Pozdrav, imao IMT-ovu sejalicu sa kojom jako uspesno sejemo jecam, psenicu, lucerku, a sada bi da pokusamo da posejemo i stocni grasak, pa sam mislio ako neko ima iskustva sa tim, mislim oko samog stelovanja sejalice, da li da zatvaramo svaku drugu lulu ili ne, i da li mozda priblizno zna kako se steluje, da bi posejali 200 kg po hektaru.
Hvala na odgovoru :)
 
poz, da li neko zna koliko se krecu imt sejalice sa 15 reda, za imt 539, u Vojvodini,ima li neko za prodaju,ali iskljucivo 15 reda, sejao sam ove god sa 21ili 23 imt isto, u medju kad udaris podize se ferdza
 
E ova Vaderstad je prava,nema opruga,sve na torziju,ta useva kao hoces,jedino mi se ne svidja hidro pogon turbine.
 
Vidim da na zapadu jos uvek proizvode i lulasice. Kod kakve pripreme zemljista bi one bile pogodnije od sejacica sa diskosnim ulagacima?

Po lošije pripremljenim parcelama koje imaju puno grudvi sa ulagačima sa saxoniom nisam imao problema gde parcele nisu bile pospremljene kako treba na mojim i čak na tuđim da sejem pšenicu.Tako da dok mi je otac bio živ i sejao uslužno sa saxoniom imao je uvek jako preciznu setvu dok sa ovim poljostrojem kojim radim sad na loše pripremljenim terenima imam posle loš sklop i pšenica baš i nije najbolja sa prinosom a ona ima diskove bolje reći ulagači ulaze duboko na loše pripremljenim zemljištima dok diskovi koji su lagani ne ulaze nego samo preskaču grudvu to je prednost kod ulagača :osmeh:
 
@darkens
imao sam ja " Isariu" , ali od 2m. Dobra je i precizna, nisam imao nikakvih preoblema.
 
Pocerina imam ja Saxonia A-200.Recite za koju vam kulturu tačno treba?Zar nema baždar na njoj?Moja ima baždar pa se lako našteluje određena količina semena po k.j ili ha.
 
Pa treba mi za psenicu i travu... Sada hocemo da sejemo mesanu travu, znaci jako sitno seme... Nisam bas najstrucniji oko toga.... Zanima me u kom polozaju treba da budu rucice na menjacu ? I one klackalice pozadi na kom broju treba da budu otvorene... Meni treba za kolicinu po Ha...
 
To je najbolje izbaždariti i preciznost je u gram tačna.Lako se to radi a kod mene je uputstvo slikovno objašnjeno na kućištu menjača.
 
Imali neko od clanova majevicinu sejalicu kupio bi je ali ne znam kakve su u radu i kakvog su kvaliteta.Po slikama bi rekao da su bolje od imt-ovih.
 
Na sajmu sam gledao sejačicu planet Zrenjanin ,deluje na oko jače od imt,interesuje me mišljenje nekog ko je koristi.Meni bi služila za pšenicu ,tritikal i ječam.
 
Nazad
Vrh