Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

I ja sam video na hilade sejalica sa stalnim tragovima, ali koju sti marku sejalice video sa tim sistemom.
 
Ne bombarduju ga djabe,nemam nista protiv coveka ali cesto preteruje sa komentarima kako sve sto je domace i to poseduje neko od forumasa nije za nista,a ono sto on uvozi i prodaje po skupljoj ceni to valja.
 
Moji postovi imaju veze sa temom tj sejacicom i stalnim tragovima,ako je ta sklopocija za Dragana "stalni trag" onda moze i panj manilom da veze pa vuce iza konjske sejacice i nazove "stalnim tragom" jer ce imati isto dejstvo.
 
Pazi sad. Ja pisem samo ono u sta sam siguran. Ova Amazone ima dva sistema stalnih tragova na njoj. A to su zatvaranje redova i diskove pozadi.





A ova Hasija poseduje isto oba sistema za stalne tragove.



 
"Pazi sad. Ja pisem samo ono u sta sam siguran. Ova Amazone ima dva sistema stalnih tragova na njoj. A to su zatvaranje redova i diskove pozadi."


Ovde baš niste sigurni pa opet pišete, a to nije tačno što ste napisali!
 
Siguran sam u ono sto pisem . Povecaj sliku i pogledaj ovu pocinkovanu sipku koja prolazi ispod sanduka. E tacno iza tockova ima neke metalne plocice koje u odredjenom trenutku blokiraju zupcanike na tim redovima da vise ne izbacuju seme. .
 
Dobro mi je poznat taj sistem stalnih tragova na sejalicama i ima samo jedan sistem, a ne dva kako Vi ovde pišete i edukujete članove foruma.Sistem stalnih tragova postoji već odavno i ima ih mehaničkih, sa elektro ventilima ... . Tako da više ne pišete da ima dva sistema nego samo jedan, a ona dva diska su za neke druge stvari.
 
Gospodine panonstib za čega služe ona dva tanjira nazad na sejalici ako nisu za stalne tragove?
 
Vidim da vam pojedini clanovi lajkuju , a i da nemaju pojma zasto vam lajkovali. Ja mislim da dobro govorim srpski jezik i da iz mog pisanja se moze dobro razumeti sta sam hteo reci . Nije potrebno da se sad svi forumasi okome na ovo sta sam ja napisao , a za one kojima je nejasano moje pisanje , tu su i fotografije. Pre vas prvo je pokusao da komentarise neko ko nema pojma o cemu pise , ali vi gospodine panostib vi ste pametan covek , pa ako sam ja nesto pogresio u mojim tekstovima , vi me ispravite , jer zato smo svi ovde i svi se druzimo na ovom forumu. Nadam se da niste spali na nivo nekog tamo studenta sto se samo prepucava sa ozbiljnim clanovima ovog foruma.
Ja sam na ovom forumu da naucim nesto vise i da podelim sa svima ono sto vec znam.
 
Nazad
Vrh