Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Dragane 82 ima li uošte da se tamo po Evropi nađu tj. radi sa sejalicama sa dva diska za ulaganje semena?Vidim da non-stop dovoziš ili slikaš sejalice sa raonicima i sa evenrualno jednim kosim diskom.
 
Ja nisam tražio od članova foruma da lajkuju nego oni to rade po svom nahodjenju.Da li Vi dobro govorite srpski jezik ili ne to nije moje da procenjujem jer se time ne bavim i nisam merodavan da to ocenjujem.Moje je samo da kažem da nije tako kako Vi tvrdite nego služe za druge stvari i zato ako niste sigurni u nešto na Vama je da date opis, a ne zaključak.
Nisam kompetentan da dajem mišljenje na forumu pošto ovde ima doktora za mehanizaciju pa samo mogu da napišem ako nešto nije tačno.Za bliže informacije pitajte doktore za mehanizaciju.
U Evropi se proizvodi oko 80% sejalica sa jednim diskom ili raoničastim ulagačem zbog kamenja u zemljištu.Svaki proizvodjač sejalica ima opciju diskosnih ulagača, ali tomože da se poruči samo ako se kupuje nova mašina ili kao rezervni deo.
 
Poslednja izmena:
Ima sa dva diska , trenutno Lemken pravi sa diskosnim ulagacima i to prvi disk ide ispred drugog diska. Ima jos marki koje prave sa 2 diska ali trenutno nemogu da se setim imena.
 
I ova je masina iz Evrope,ali nije iz jedne posebne zemlje pa ne mogu mnogo da je hvalim.
imag0031.jpg

imag0032.jpg

imag0033.jpg
 
Francuski proizvodjac koji vec nekoliko godina "uzima" zlatne medalje na sajmovima u Hanoveru,Parizu,Veroni nekim zvucnim i poznatim proizvodjacima(amazone).Ovo je informacija za clana sto je pre neki dan odvalio da je to proizvodjac koji moze da se poredi sa nasom malom privredom :haha:.
 
Gospodine @North Army,
Na žalost nisu dobre.Boja mora biti tamno cevena i da piše IMT, a ove nepoznate marke ipak prepustite Evrpljanima da se sa njima bakću.Jedino može biti zelena ako je neko baš ojačao pa kupi staru Amazone.
 
Gospodine Panonstib delimicno ste u pravu istina je da nije dobra,a i kako da bude dobra kad je slikana u Srbiju,da je slikana u Svajcarsku bila bi osmo svetsko cudo. :osmeh:
Jel bi mogla ova da prodje? Crvena je. :cool:
imag0071.jpg

imag0072.jpg

imag0076.jpg

imag0077.jpg
 
Ni ova ne odgovara jer je jako visoka i nema ko da je utovara i ima mnogo točkova pa ko će to sve naduvati na odredjeni pritisak.
 
Nazad
Vrh