Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Vidim vuče nazad ove tanjire za stalne tragove,zato sam pitao jel ne može u tragu da se zatvore baterije.(jednostavnije,manje semena,itd.)
 
Vidim vuče nazad ove tanjire za stalne tragove,zato sam pitao jel ne može u tragu da se zatvore baterije.(jednostavnije,manje semena,itd.)

To sluzi da se vide gde su stalni tragovi, u svakom usevu, jer kako prskati na crno ako neznate gde terati, ili terati odprilike, ali cemu onda masina s stalnim tragovima kad terate odprilike.
 
Vece ce tragove u "crnom" ostaviti tockovi traktora od ovih drkala da ih tako nazovem,a ako se koriste u setvi....sta ce biti sa redovima pored kad sejacica nagrne to isejano seme,bice previse gusto....
 
Poslednja izmena:
Vece ce tragove u "crnom" ostaviti tockovi od ovih drkala da ih tako nazovem,a ako se koriste u setvi....sta ce biti sa redovima pored kad sejacica nagrne to isejano seme,bice previse gusto....
Svaki trag ti ostaju tragovi, ali nije svaki s zatvorenim lulama ( to zavisi od prskalice) Pa onda u tom nultom prohodu mehanizam spusti i te grtalice, da se poznaje.
 
Sejalica Poljostroj 3m
2012-10-05-094049.jpg
 
Ja sam razgovarao sa ovima iz Majevice na sajmu. Na pitanje zasto njihove sejalice nemaju stalne tragove oni mi nisu dali nikakav odgovor. Verovatno da je to jako komplikovano da se ubaci ko moze znati sto oni to ne ugradjuju.
 
Mogu se zatvoriti redovi , ali nije ni to lako da se na svaki trevi krug sidje iz traktora i da se zatvore.
 
Ne branim Dragana ali stvarno je u pravu.Ljudi pre dvadeset godima napravili da se ulagači za stalne tragove sami zatvaraju ,a ovi naši to ne prave ni danas.
 
Dragane probaj da skines taj patent pa im prodas u Majevici,mozda kod nas nema inzenjera koji su bili u Svajcarsku pa da vide kako se to radi.
 
Nazad
Vrh