Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ove Sigme koje se sada proizvode nisu ni blizu onim nekadašnjim.Sadašnje se nose a stare su se vukle na lafetama i nema teorije da se nose traktorom jer su ogromne.Sigma 30 ima spremište za seme kapaciteta 1.500 kg
 
Malo sam i ja tražio i našao.Ta Sigma 20 mi je mala ,a opet sigma 30 prevelika za mtz 82.1.Pogotovo što je Sigma 30 vučena i to nije praktično a da se nosi nema šanse.Sigma 24 bi mi bila potaman ali je kao i ostale nove olt mašine preskupa za moj budžet.Ako naletim na neku jeftinu polovnu za manje pare uzeću je pa da je ja sredim po mome.U svakom slučaju jako mi se sviđa kombinacija duplog diska i gumenih nagaznih točkova.Odmah mogu izbaciti operaciju valjanja posle setve.
 
Sigma 25 nema 24.Teško mogu da se nađu u pristojnom stanju i da imaju lafetu.Znam jer je i ja tražim već duže vreme ali bezuspešno.Remont Sigme je izuzetno skup pa prilikom pazara gledati da je što kompletnija.Remont jednog nagaznog točka je 20 eura pa puta koliko ima komada pa svaki disk ima po 2 ležaja...mehanizam za markere retko koja da ima a on je hidraulični i tako.
 
Ma ta sigma 30 mi je suviše velikao kao i posao oko nje prilikom setve.Imam i ja 10-tak njiva manjih od 0,5ha.Tu sa njom bi imao više štete nego koristi.Ipak sam više za nošenu varijantu sejalice.Gledam cene u onom OLT katalogu i ne mogu da verujem.Kao da ih od srebra prave.
 
Tačno je da na malim parcelama sa njom nema šta da se radi jer je široka skoro 4 metra.Brat ima Sigmu 25 prepravljanu da se vuče.Dosta je manja po gabaritima od 30.
 
Sta sve necu uraditi za moje drugare. Verovali ili ne , nisam dozvolio da ova sejalica otputuje za Poljsku :haha:.

6to8dt.jpg
 
Ove sa diskovima su toliko redke , da je nisam mogo pustim da otputuje za Poljsku. Cekao sam uz kamionce ko kuce sve dok se nije pojavio poljak.:ppozdrav:
 
Dodaj jos koju fotografiju koje je marke koliko je siroka sa koliko lula i koja je cena, posto je nisi stavio u oglase
moze i na pp da mi javis i naravno kad stize u SRB
 
Dragane ne pišite gluposti.Rečeno vam je da se ne oglašavate u delu oglasi a šta ćete raditi na p.p nikog ne interesuje.
 
Pa stavi slike da vidimo sejalicu(kad je budeš bolje slikao).To nije reklama.Ti se o ceni i ostalom dogovaraj preko pp.
 
Nazad
Vrh