Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Na drugoj slici se redovi poznaju al jedva... lako moguce da je sjeme islo malo plice ili grablje malo dublje pa da su grablje poremetile redove, tj malo rasirile sjeme po parceli...
 
Tacno tako, malo je ova brana isla dublji i razmestila redove ali kada se pogleda onako na pravac vide se redovi.Slikano je popreko posto je ta parcela nepravilnog oblika a ja sam stojao na sredini parcele kada sam slikao.
 
Na sajmu je bila nesto manje od milion dinara, sa svom opremom a tu spada, kontrola setve, kontrola kolicine semena u bunkeru, uredjaj za stalne tragove, hidraulicni markeri, brana, kardan, svetlosna signalizacija, i jos kojekakve sitnice od delova i dolazak servisa na pustanje sejalice u rad.
 
tezina sejalice je 950 kg prazna, staje 650 litara u bunker semena, moja je sirine 4 metra a nosim je sa belorusom 82.1, rekli su mi da je 80 ks dovoljno za nju ali joj treba 1000 obrtaja kardana, to rus ima i zadovoljava je bez problema i sto se tice nosenja i vuce.Imas i od 3 metra i od 6 metara sejalicu, ova moja se sklapa pa je u transportu siroka 3 metra a kada je rasklopis ona je 4 metra.
 
evo i jedne gaspardove od 6m.

w6d-201301.jpg
[/URL][/IMG]
 
Bukur jel milion dinara sa PDV-om ili bez.
Meni se jako sviđa kako je komšija odradio mada bi radije uzeo neku mehaničku da je mogu kačiti na RD.
 
Interesuju me konkretno karakteristike i iskustva sa ovakvom sejalicom.Deluje mi jako masivno i korektno.Ima dva diska ulagača što mi je jako bitno.Na kojem principu tj. kako seje i sve ostalo?
im5e7s.jpg
 
@ miroslav k
Rekao bih da je Isaria(Nemacka) kao kod mene.Samo sto je kod mene 2m.
Vrlo precizna sejalica,
 
Nazad
Vrh