Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ovo je sejalica D9 3000 Super sa roto-drljacom. 3m
dsc02697r.jpg

dsc02698f.jpg

dsc02699pb.jpg

dsc02708om.jpg

dsc02711gy.jpg
 
savopunck ima nas koji podrzavamo nasu industriju ili bar mislimo da im pomazemo kupujuci domace,a ima ljudi koji vise preferiraju zapadno i spremni su to toliko da brane cak i nekim ovakvim izjavama..ali nismo svi isti,treba postovati i njih,i oni rade zemlju kao i mi i znaju sta im je bolje...:ppozdrav:
 
savopunck vaš post je obrisan iz razloga što u sebi sadrži veliki broj psovki.Nemojte psovati na forumu jer je to zabranjeno.Izbacite te reči jer ću u suprotnom morati da vas kaznim za ne primereno ponašanje!
 
Ume i te kako.Drugaru je na novoj odmah prve sezone otpadao nekoliko puta i krivila se osovina.Onda je napravljena druga ali duža i dodata ojačanja da ne može da se pomeri i sada nema problema.Inače jako su kilavo smislili taj sistem.
 
Moja je među prvim modelima ŽS pa nemam ležajeve već piksne a planiram da je preradim na ležaje pošto mi točkovi sad imaju lufta a to planiram sutra da rasklapam i da dumam kako ću rešiti.
 
Moja kupljena pre cetiri godine,jes da sam tri dana trco oko nje, skidao sve zastitne limove ,dotezao sve sarafe, al nemogu da se pozalim nisam imao sa njom dosad nikakvih problema. Inace nema caure vec lezajeve.
img0744.jpg
img0745.jpg
img0746.jpg
 
Posedujem istu takvu, sa istom opremom. Koliko je uradila samo ona zna, a ja sam prezadovoljan. Vidim da je sada cena malo paprena i da bih dobro razmislio dali bih je kupio, da je vec nemam. Posle setva samo jos predjem sa kembridzom i to je sve. Pokrivanje semena za svaku pohvalu, i u ma kako pripremljenom zemljistu.
 
kupuio bih zitnu sejalicu,olt ili imt ili bilo koju drugu u ispravnom stanju. sejemo godinama sa rasipacem i prilicno dobro se rasporedi seme ali ipak sejanje sejalicom je ono pravo. ove godine mi je jedna njiva od 40 ari malo losije posejana i zato sam resio da uzmem sejalicu. inace moj matori je imao olt do pre 7-8 godina ali ga je nerviralo sto se sporije seje i uvek je sejao rasippacem. inace kupio je za 200e a prodao za 400 a ja sada ne mogu da nadjem nista ispod 500e.
 
Nazad
Vrh