Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

@Darko Dren, kakva su tvoja iskustva setvom psenice na psenicu? jel to radis dve god zaredom ili svake god?
 
Olt je dobra na diskovima,al uvek ostane ma povrsini seme,recimo jedan deo njive celu duzinu zatrpa se seme,a drugi deo ponegde da ponegde ne. Razmisljam da bih podrivacima postigao zeljeni efekat,ne bi mi zagusivalo,jer uvek vise puta drljacom ocistim njivu.
 
Auuu klinac, ako stvarno budete vi koji kudite imt-e sijačice imali više za 30% uroda pšenice od mene koji sije sa imt-e sijačicom.
Nagodinu kupujem nodet, amazaone polovnog i to sa lulama koje se štopaju u kukuruzinu na svaki 2 metra.
Obavezno kupujem.
 
IMT sijačica je sasvim solidna , niko se ne žali na nju , naravno sa diskovima . Jedino su možda one teleskop cijevi mogle malo bolje biti riješene.
Inače skoro svi IMT priključci su prilično kvalitetni naspram cijene pogotovo. (osim sijačice za kukuruz dabome)
 
i da niko nije kriv onim ljudima sto ne znaju i nece da odrzavaju masine i traktore pogotovo domace proizvodnje,pa kasnije kude i lupaju lose ovo lose ono,pa kupuj zapadne krseve....dosta :off_topic:,ostalim clanovima se izvinjavam...Darko Dren jos jednom svaka cast da poseje mnogo mnogo i da zaradi vecu..
 
Raca;
Vaše poredjenje malo nije na mestu. Poredite traktore sa sejalicama...) Ako sam kupio IMT sejalicu, to ne znači da bih kupio svaku mašinu iz IMT-a. Traktor koristim preko cele godine, a ne dopadaju mi se po kvalitetu izrade IMT traktori od 60 ks pa na gore.
A novog IMT 539 ili 549 bih bez razmišljanja kupio novog, što ću i uraditi najverovatnije sledeće godine.

Ja sejem oko 15 hektara žita. Od sejalica koje sam gledao, najviše mi se svidja Agrijina sejalica, ali sam od nje odustao zbog cene. Da sejem više, kupio bih je bez razmišljanja. Ovako, za mojih 15-ak hektara ova IMT je sasvim dobra. I zaista moram da kažem, da sam iznenadjen kvalitetom izrade sejalice, jer je stvarno kvalitetno odradjena.
Inače, pre par godina sam kupio IMT plug 756.20 nov, i eno ga stoji napolju iskrivljen, jer me mrzi više da ga teram kod kovača da ga ispravlja, jer je od očajnog materijala. Tako da nije sve od IMT-a dobro, kao što nije sve loše.
Ja sam za sada sejalicom zadovoljan.

Postar;
Dve godine sejem pšenicu na pšenicu, i nisam primetio neku razliku u prinosu.
 
Moram jos jednu stvar da kazem a vezano je za zitnu sejalicu, u mom selu je ovo druga nodetka, druga godina kako radim usluge, a ove godine sam imao toliko posla da sam je odplatio za jednu sezonu, ovi sa imtemovim samo gledaju kako nice, nije narod lud, samo treba da vidi razliku. Imtemova je izvikana pre trideset godina, a mi kao da zivimo jos u 90- tim. U selu ima i dve horshove za direktnu setvu da vidis tek to zito kad nice, svo kao jedno milina jedna!
 
Molio bih članove da iznose svoja mišljenja, ali da se potrude da ne veličaju neki brend kao bolji, a drugi kao gori.Da bi se to dokazalo moraju se odraditi neki testovi, a koje vi niste uradili i pored toga veličate neki brend.Ja poznajem i mnogo bolje sejalice od tih što Vi navodite pa ih ne forsiram na forumu, a Vi još i podcenjujete IMT sejalicu koja u odredjenim uslovima može sasvim kvalitetno da obavi setvu možda u nekim uslovima i kvalitetnije od nodet sejalice za strna žita.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče poređenja IMT i Nodet sejalice za žito.
Nele 001 i ja imamo njivu jedna pored druge.
Moja je sejana sa Nodetkom a njegova sa IMT-om.
I razlika se vidi kod mog žita redovi se lepo poznaju a kod njega je seme razbacano(nije svo u redovima).
Verujem da neće biti razlike u prinosu da bi bacali istu količino đubriva(jel je kvalitet zemlje isti)
Sutra ću slikati da vidite razliku!
 
Poslednja izmena:
Koliko ja vidim na ovaj forum tesko se prihvataju noviteti i bolje stvari. Takodje vecina na forumu je spremna da se svadja , vredja ,mozda bi se i bili , kad bi mogli. I sve to nebi li odbranili svoje pogresno misljenje. Zato i ja moram da kazem kao i oni IMT je najbolja. Jos nisu culu egipcani za nju inace odma bi je uvezli , ako sto uvoze Rakovice.
 
svaka sejalica je dobra ako se na vreme i po lepom vremenu poseje psenica.Ovo je
attachment.php
moja sejalica "model 1906
attachment.php
-a". Malo mi se i neki smeju ali bas me briga.
 
pitanje za srdjan84 kako vi znate da je nase misljenje pogresno a vase ispravno.jeste li vi neki konstruktor,inzinjer,magistar...ili mislite da ste Panonstib...svako ima svoje misljenje i ostaje na tome...ne bi valjalo da je sve isto..izvinite na :off_topic:
 
ne izvinite stvarno,vec je vodjena polemika u ovoj temi oko stranih sejacica i Agria koje je kupio clan Lala iz Banata..glupo je opet o tome,ali ljudi jednostavno zele nekog da ubede u nesto sto je vecini domacina ne shvatljivo...neka moderatori obrisu por da ne kvarimo temu...izvinite
 
Nazad
Vrh