Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ja sam kupio Plamet(Zrenjanin) pre 3 god i svake god. sa njom posejem oko 40tak hektara,na sebi ima diskosne ulagače i ja sam zadovoljan kako odradi posao,sve je na propisnoj dubini i nista nema van zemlje! raoni ulagači jesi dobri ali samo u kombiniciji sa diskom čistačem...Kada sam uzimao sejalicu razmišljao sam o kupovini polovne amazone,nisam našao dobru polovnu pa sam kupio novu!Što se tiče teleskopa,trebalo bi da su bolji(mislim na imt) jer je plamet napravio bolju kombinaciju iz više članaka i rade savršeno!
 
Nije najbolja slika ali se vidi amazone d9:
Usluzna setva tj. kompenzacija za zetvu,zanimljivo je to da u nju stane vise od 1t semena.
19102012437.jpg

19102012438.jpg
 
Što se tiče poređenja IMT i Nodet sejalice za žito.
Nele 001 i ja imamo njivu jedna pored druge.
Moja je sejana sa Nodetkom a njegova sa IMT-om.
I razlika se vidi kod mog žita redovi se lepo poznaju a kod njega je seme razbacano(nije svo u redovima).
Verujem da neće biti razlike u prinosu da bi bacali istu količino đubriva(jel je kvalitet zemlje isti)
Sutra ću slikati da vidite razliku!

Моја њива сејана ИМТ сејалицом.
p1080660.jpg


Милошева њива сејана Нодетком.
p1080661.jpg
 
Milos ima Nodeta sa 17 reda na 3 metra. Ja uopste ne razumem kako je on uspeo da poseje psenicu ovako gusto medju redovima. Sem ako nije otkacio redove na sejalici i da je seme svo vreme padalo odozgore. Jer na Nodeta postoji i takva opcija.
 
Jok i nema razlike! Sto kaze moj komsa, kad to sve poraste nista se tu nevidi kako je posejano. Al narod kaze kako posejes tako ces i vrsiti.
Kao ovi sa horshom sto imaju jaci prinos i do tonu u odnosu na moje, posejano sa nodetkom, tolka je i razlika izmedju ove dve sejalice.
 
A zašto je tako bitno da se vidi redovi ?
Šta mislite namjestit kultivatora na 12,5 cm ( koliko jesu redovi već ) i okultivirati i ogrtati pšenicu ?
 
srdjane84 ili Dragane82 Bog sam zna koji od vas dvojice to pise,koliko ja znam ti si imao vec IMT sejacicu...zasto si je kupio ako nije valjala....inace ta tvoja sejacica od 20 god je el.sporet pored suboticke Agrie...
 
Milos ima Nodeta sa 17 reda na 3 metra. Ja uopste ne razumem kako je on uspeo da poseje psenicu ovako gusto medju redovima. Sem ako nije otkacio redove na sejalici i da je seme svo vreme padalo odozgore. Jer na Nodeta postoji i takva opcija.


E sokole koliko lupaš nisi ni svestan!

- - - - - - - - - -

Nema neke razlike sem da Miloševa ima više korova.


Nije korov nego samonikli suncokret jel smo vršli tu na ovratinama ono što smo pabirčili.
 
Jok i nema razlike!

У праву је Раћа, можда се толико не примети на сликама, али разлика постоји. Мислим, не може да нема разлике јер је код Милоша сејано 200 кг/кј, док код мене 140 кг/кј па је зато код њега гушће. И на једној и на другој њиви је семенска.
 
@NeLe001

Ajde nemojte sad kvariti komsijske odmose, kad svi imamo takvih primera i u svom ataru, samo je nekom to bitno pa to primeti a nekom ne. Uzgred moje ime je Aca, a na forumu sam Raca, R od prezimena, hvala.
 
Сад сам дошао из Купинова, тако да нема шансе да идем да сликам.

Ацо, Милош и ја се врло добро знамо, тако да се не љутимо један на другог. Ко ће коме него свој своме...:haha:
П.С. Да си написао Велико слово А, вероватно бих схватио да зе зовеш Аца, овако у виртуелном свету многи стављају своје надимке па нико не може тачно проценити ко је шта хтео својим ником да искаже, тако да нема љутиш... Поготово је лакше погрешити када неко пише ћирилицом, као ја, где не постоји двозначност знакова односно слова.
 
Nazad
Vrh