Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

PLA MET Zrenjanin ima delove za njih.Slicna je kao za zito i nije spirala nego plasticni prsten,oko 1000 din kosta.
 
Nisam ja, Agria je radila po mom zahtevu. Dodati su brisaci tragova traktora, zabrava brane u transportu da ne bi lanci trpeli, , drugacije reseni diskovi i tockovi... Samo reci hvale za sejalicu a pogotovo za cika Lazu i njegovu firmu. Odnos prema kupcu je vrhunski.
 
Evo i ja se ponovio samo nisam imao vremena da postavim slike na forum,prvi utisci o sejacici su fenomenalni,ne ostaje semena nista napolje sve lepo ubacuje u zemlju,sve u svemu odlicna sem sto ima jednu manu,jako je teska i prazna a kamoli plus seme (600 kg semena stane danas izmereno),tako da njihova preporuka za ovu sejacicu da je potrebno 30 kw snage pada u vodu evo i par slika sa cime sam morao da sejem...:osmeh:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]


www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

druze, gde bas tu sejacicu da si uzeo.....lose su je iskopirali, brzo zaribaju lezaji na tanjirima. 2 godine ne mogu da mi rese taj problem, a i makaze za markire su lose odradili pa su mi sad stavili hidraulicno prebacivane. Treba da dodju po nju da opet rese te lezaje, ako ih sad ne rese trazicu pare
 
OLT Sigma? Nošena ili vučena, da to nije malko vangabaritni transport? Uzgred, da li postoje kolica(kao za heder od kombajna) i za transport preširokih sejačica?
jeste,ali kada vozim u kraj puta,taman je do bele linije kraj sejalice :osmeh:
Postoje kolica za nisenje sejalica,mislio sam da namestim,ali nisam imao vremena,jer je uzeta nedelju dana pre setve,sreca sto je bila ispravna,sitnice su otklanjane u hodu.a lakse mi je da bude nosena i zbog manevrisanja na manjim njivama.
 
Ove bele klasične cevi su zakon.Ja još na mojo imam fabričke koje su došle sa sejalicom 92-93godine.Da se po koja promenila jeste ali većina je original.
 
Pozdrav drugari ,da li je neko menjao lezajeve na diskovima na olt gama 18 sejalici ,gde se mogu naci lezajevi i koliko je komplikovana zamena?
 
Nazad
Vrh