Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

samo savet ako nema iskusnih da kazu, video sam u NS Jugokomercija da imaju jednu veliku sejalicu koja je u stvari 2 spojene Olt sejalice za zito, pa mozes tamo pogledati. A mislim da i jedan clan foruma ima sejalicu kao spojene 2 oltove.
 
Prosle godine sam ja kupio imt 23 lula za 900 evra. Moze se kupiti mozda i za manje para, ali ne u jesen. Od 15 ili 17 redi je zgodna za parkiranje , stane u svaku garazu, ja sa mojoj imam problem da je spakujem, moram siriti supu jer skoro nigde ne moze uci. ali zato 23 lula ima skoro 50% veci ucinak, pa i tome treba razmisljati.
 
Nema ih jer je vreme setve, sve dobre su prodate, sledeceg vasara u Rumi ce ih biti. Inace kad sam ja dolazio, bas i nije bio veliki izbor imt zitnih sejalica.
 
Ne bih baš rekao da nisu dobre. U mom kraju ih ima prilično, još uvek nisam čuo da se neko žalio...
A sejao sam i sa malom od 15, i sa velikom od 23 reda. I novu bih uzeo bez razmišljanja.
 
Zna li neko gde ima da se kupi delova za nodetove zitne sejalice? danas na vasaru nisam nasao, samo za oltove i imt .
Ne znam sta ti treba,ali znam coveka koji ima,nazovi me,evo ti broj 0605566473

- - - - - - - - - -

Malo sam dosadan ali sta da se radi :osmeh:
Zna li neko koliko bi me izasla prepravka IMTove masine sa lula na diskove i da li se to isplati raditi ?
Kompletna baterija diskosna je oko 60 evra pa racunaj,ako je sve ostalo dobro.
 
Jednu godinu sam sejao sa zetovom olt masinom. Po meni najveca mana je taj kos za seme, u transportu em nisam video nista od njega, em hoce i staklo da polomi. U radu kod mene u selu nema vecih zalbi na nju. Zet rec da su bolje one koje imaju tockove ispred masine. Precizne jesu.
 
Sejalica za strna žita slikana negde u Sremu:
img0004.jpg
img0003.jpg
img0002.jpg
img0001.jpg
 
Nazad
Vrh