Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Dobre su ove sejacice sto seju na 18cm medjurednog razmaka,psenica kasnije moze da se bokori sto je prednost.
Dobre su u normalnim godinama kada se psenice bokore kako bi trebalo , dok kod nas u ataru ove godine masovno je bilo pojava da kod psenica koje intezivno bokore,narocito strane sorte, sekundarna stabla su se gubila da bi prezivelo primarno, tako da treba razmisljati i o tom momerntu.
 
E sad ili platis 800e i sretan si sto si ustedeo pare, ili kupis Nodeta sa B6 menjac i 21red na 2.5m i platis 2500e. Nikako ne moze i dobra sejalica na njivi i pare u dzep.
 
E dragane ako ti tolko tražiš za svoju Nodetku ti ovog čoveka smatraš budalu sa diplomom ako će da ti je plati moja može sejati na kom razmaku hoćeš i tražiš za nju 2500 ma daj !!
 
Covek je lepo pitao , a ja mu pricam cene i sta je tu problem. Ova na 800e ima normalnu cenu. Na 13 reda netreba je uzeti dzabe da ti je daju, ali vidim kod nas na pijaci ima ih dosta. Ja ih ovde u CH prodajem nasima na 100e-150e ili ih rasturam za delove. 15 reda takodje ne uvozim isto ih prodajem nasim padobrancima. Kako ima razlike izmedju Amazone sejalicama , tako ima i izmedju Nodet. Nije svaka sejalica ista i svaka ima svoju cenu . Mzri me da sad objasnjavam koje razlike postoje , ali ako nekog od kolega zanima slobodno neka pita.
 
Ako je ona tu u Svajcarsku 100-150e kad je ti prodas sa zaradom,ti je onda umesto da tu prodas donesi je u komadu u Srbiju za 500e i ima da ide kao alva.
 
Ni sam ni ja svemocan, ne mogu da postignem na sve strane. Oko 300-350e iznosi carina i prevoz, za te od 13 i 15 reda.
 
Ja koristim imt sa 15 reda i za moje je potrebe sasvim dovoljna, nego zanima me sta je najbolje resenje iza staviti za zagrtanje prije sam bio napravio od zica od prese i nije mi se bas radilo dobro sad sam povezao lance.
 
IMT seje na 12cm a Amazone imas razne. imas 17reda na 3m , 19 reda na 3m sve do 30reda na 3m. Moras nam napisati tacno koji model Amazone oces. Za IMT svi znamo 50 godina nista nisu izmenili.
 
jel mi neko moze reci nakoji broj da stavim masinu za jecam davno sam, ga sijao a moram ove godine a masina je u pitanju ona konjska sa kasikama brojevi na kasiki od 0 do 10 ajde ako moze neko neka mi kaze
 


tu sejalicu imam JA!!! e sad vako, u Vojvodini mozes vuci-nositi, sejalicu i od 50 reda, ali dodji je vuci kod mene, MALO SUTRA!!!
treba razmisljati kako ces proci do njive, koji je traktor nosi, koje zito sejes, dal gusto ili retko, koliko para ?????
za sve te kombinacije ova je idealna, a sto je redja, NA je u pravu, podjubri dobro, zasej , i psenica je ko bog.
a dragan je druga prica......
 
Ovde nije mesto za oglase.Ti bi to trebao dobro da znaš jer si par puta upozoravao pojedine članove na slične stvari.
 
Brat i ja hocemo da spojimo dve Imt 634, za Fiatagria 880 Dt5 jel neko to radio od forumasa,il zna neki nacin spajanja dve sejalice?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh