Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

I kod nas je dosla jedna Sejalica za žito, radnog zahvata 3 metra 25 lula, sa stalnim tragovima i automackim markirima. Ali nemamo nikakvvu dokumentaciju za podesavanje, mozda ima neko neku slicnu masinu, pa ako postoji nekakvo uputstvo, voleo bih malo da procitam. Rec je o Reform Semo 100 mehanickoj sejalici.

 
daanas sam kupio IMT-ovu sijacu za zito 634,17
60qXa.jpg
[/URL] [/IMG]
aDTkU.jpg
[/URL][/IMG]
 
Vidis da su pola diskova pozadi uvijeni. Ona ce zavrsiti poso , ali gde iskrivi nosace diskova.

- - - - - - - - - -

U svakom slucaju ja cestitam na kupovini i dabogda snjom zaradio jos jednu novu.
 
diskovi nisu krivi nego ima lufta malo u bolcnovima gore gde rade, diskovi meni nisu toliko bitni koliko sam mehanizam podesavanja i gornji deo sijace koji je po meni sasvim uredu, a sto se tice stanja znam da je nova naj bolja ali ona kosta 5100 km ili 2600 e.a ja sam ovu platijo 1750 km ili oko 900e sa prevozom
 
Dobro je sto si je kupio , sad imas tvoju alatku i nemoras od nikoga da zavisis. Moras da skines ta 2-3 nosaca diskova i na nakovan polako da ih ispravis , i bice ko nova.
 
Večeras smo i mi našu sejalicu izvukli iz šupe.Sutra treba da je poskidamo krajnje ulagače i markere, da ne štrče.

 
hocu da zamenim "lule" one bele original na IMT sejacici, da li mozda postoji neko resenje sa nekim crevima gumenim ?
Svojevremeno sam na svojoj promenuo i uzeo telepskop cevi od Radiše PLA-MET iz Cara Dušana u Zrenjaninu i nisam imao više problema sa pucanjem i ispadanjem odlično su se pokazale.
 
Nazad
Vrh