Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Lepe slike , ali josuvek su oni daleko , daleko sa kvalitetom iza bilo koje sejalice sa zapada. Za ove pare moze se kupiti 2 polovne Nodet koje su u merenju sa ovom mercedes S klasa i Fica iz 60tih.

Dragane, nemoj pretjerivati molim te.
Malo previše hvališ svoje zapadne strojeve. Ljudi su prije godinama sijali sa domaćim strojevima, tipa IMT, OLT i šta ti je znam.
I svakaki bilo kvarova. Veliko poljoprivredne zadruge su koristile te strojeve, pa i još dan danas koriste.
Znam par ljudi kojima je ošla neka sitnica na amazone, nodet, pa čak i gaspardo ( koju ja imam ) su čekali jako dugo na dijelovima.
A da ne kažem kako su još skupo i prošli, lijepo su dobili po džepovima.
A što je fora, neki od njih su posudili te krševe kako ti kažeš da bi mogli dovršit svoj posao.
Razlika između sijačice IMT-e i nodet neće ništa biti puno bolji prinos, zarada ili šta ti ja znam. Puno zavisi od gazde kako će ju naštima, ni amazone ni gaspardo a ni nodet ne siju samu.
Ja imam imt-e žitnu sijačicu, sa dvostrukim diskovima. Pa nebi ju menjao ni za jednu amazonku niti nodet.
Zašto, dijelovi su mi pristupačni, povoljni, ima ih u svakoj pekari.
Meni ona super sije, vrlo je precizna, i nikavih pucanja nisam imao, savijanje ili šta ti ja zna.
Prije 10 god ona je nova koštala 2 000 eura sajamski popust.
A posijala je mnogo, mnogo ha pa čak bi se i te tvoje polovnjače iz svicarske mogla posramit.
A još veća stvar, još nikakvih problema a ni kvarova nisam imao na njoj.

Kažem ti, nemoj ih dizati u nebesa. Spusti se na zemlju sa svojim hvalisanjem polovni zapadnih strojeva jer one jako znaju biti koban za naše džepove.
Na svu sreču ni oni nisu savršeni.
Samo što stvar da ti tu činjenicu nemožeš prihvati.
 
Kupio je sejalicu nek mu je sa srecom, i da zaradi jos bolju. Ne moze covek da krene odma od Amazaonove najjnovije sejalice..
 
zrine892 Nisam ni ja na moju IMT imao nikakvih problema , i ispravnu smo je prodali prosle god. Ja samo kazem , ja nikoga ne primoravam , ali ima 1 problem sa malom privredom . Te male i sitne fabrike , to nisu OLT i IMT nikada ne mozemo da znamo do kad ce one raditi , kad se one pozatvaraju gde cemo posle po delove. Za imt u mom kraju rezervne delove nema nigde , sem na pijaci u Palanku. Za to nije kriva sejalica nego drzava itd. Sto se tice polovne robe ja vam jos jednom kazem OTVORITE DOBRO OCI pre kupovine. Video sam sta mi trgovci traze zato dobro pazite. Ja sam na takvom mestu gde mogu da biram robu za mene(moje musterije) i za trgovce. Jer svi oni koji uvoze robu mozaju na neki nacin da prodju ili preko mene ili preko nekog drugog koji je ovde na licu mesta.
Sto se tice Nodet sejalica ja imam u svako doba dana i najmanji straf u rezervi.
 
Ja se polovnog bojim kao đavo od krsta.Čak počinjem da dobijam i averzije od polovnih poljo mašina.
 
Dragane, nemoj pretjerivati molim te.
Malo previše hvališ svoje zapadne strojeve. Ljudi su prije godinama sijali sa domaćim strojevima, tipa IMT, OLT i šta ti je znam.
I svakaki bilo kvarova. Veliko poljoprivredne zadruge su koristile te strojeve, pa i još dan danas koriste.
Znam par ljudi kojima je ošla neka sitnica na amazone, nodet, pa čak i gaspardo ( koju ja imam ) su čekali jako dugo na dijelovima.
A da ne kažem kako su još skupo i prošli, lijepo su dobili po džepovima.
A što je fora, neki od njih su posudili te krševe kako ti kažeš da bi mogli dovršit svoj posao.
Razlika između sijačice IMT-e i nodet neće ništa biti puno bolji prinos, zarada ili šta ti ja znam. Puno zavisi od gazde kako će ju naštima, ni amazone ni gaspardo a ni nodet ne siju samu.

Ja sam počeo od nule i nisam koristio IMT sejačicu ni OLT-ovu ili nešto drugo domaće od 1975 sam počeo koristiti Sejalicu Saxonia koja je radila hektare i hektare ko da je radila u zadruzi i nije bilo tolko problema s njom nije zahtevala dobar setveni sloj,zagrtala je svo seme i bila je jako jako precizna ko ove današnje AMAZONE LEMKEN ITD.iako sam za nju dao brdo para isplativa je bila jer sam s njom mogo sejati šta god hteo bez ikakvog kluča ili čekića neću biti tačan sa hektarima kolko sam posjao uslužno al cifra nije normalna a ti ovu sejalicu IMT to je krš težak čim za njom nije pokriveno seme ta nemože biti precizna ni laka za vuču moj ujak koji radi više zemlje nego ja proširio je tu svoju sejalicu Saxonia na radni zahvat oko 3 i nešto metara a video sam tu sejačicu istu takvu u Despotovcu gde je jedan čovek proširio tu sejalicu na je 6 metara svaka mu časti tero ju je po njivi sa torpedom 9006 ko bljesak
a sad ja za ovu tražim 1400 evrića koja ima radni zahvat 2,30 kažu ljudi koji su me pitali da je to OLT neki krš da im dam ispod 1000 evra al to mi ne pada na pamet uglavnom bolja je od ove poljostrojke koju koristim umesto nje al nije to to jer ne seje precizno i zahteva jako jako usitnjen setveni sloj što na mom zemlijštu je teško ostvariti poljostroj sejalicu ću uskoro da prodam čim prodam i SaxoniuDa kupim jednu amazone od 3 metara koja ima velik radni učinak i seje jako precizno Saxoniu prodajem samo što na dan radi 20 jutara pšenice za jedan ceo ceo dan a poljostrioj za pola dana radi 35 samo zato je i držim al neću zadugo jer mi se ne isplati uopšte
 
Jednom kad sam iso na njivu IMT sejalicom zaustavio me jedan od komsija i reko mi, da se on cudi zasto ljudi bacaju pare na sejalice jer on zavrsava poso ciklonom. Ja mu odgovorio da on moze i rucno da ga seje , to mu je jos jeftinija varijanta. Da prevedem sta je hteo da mi kaze. Hteo je da mi kaze da sam budala sto imam sejalicu.
 
Juce zvao IMT sejalica 25 redi zahvata 3m 300000 dinara sa diskovima i hidraulicnim markerima.Kaze moze i na kredit 3 god.sa 6% kamate.Kakva su vam iskustva sa ovim sejalicama posto bi kupio neku novu.
 
Da li neko zna gde mogu da skinem uputstvo za koristenje-upotrebu ili tablice za stelovanje za sejacicu zitnu IMT-632 (tako pise, lule 23 kom.)

---------- Poruka napisana u 20:15 ---------- Prethodna poruka je at 18:27 ----------

Price za malu decu !!!!!
Sad da li je bolja sa cizmama ili sa diskovima . Ima oko toda da se diskutuje i na kraju neces nista razumeti. Kupi onu koja se tebi dopada i to ti je. Ja sam imao IMT sa diskovima i uvek posle nje smo morali da vlacimo. Od kad imamo Nodet sa cizmama , mi nikada nismo ni pomislili na vlacenje.
 
Ja imam imt632 sa 23 lule,ali mislim da tablica kod mene izlizana.Mozda i nadjem negde uputstvo od nje posto je kupljena nova davne 1974-te.
 
@Paore mladi,neznam sta je smesno.Sto sam napisao IMT-632 (tako pise, lule 23 kom.)Drugar kupio pre par dana,nisam je ni video,procitao mi sta pise na nalepnici-ako je od sijacice preko telefona i zamolio me da nadjem negde na internetu....,Ako si hteo da pomognes,nisi trebao obrisati to sto si napisao,mada znam za B. Topolu i bez tebe....
Da li neko zna gde mogu da skinem uputstvo za koristenje-upotrebu ili tablice za stelovanje za sejacicu zitnu IMT-632 (tako pise, lule 23 kom.)

Na vasaru u B.Topoli prodaju se vrste nalepnica koje se koriste na masinama u poljoprivredi.

  • :haha:
    • :cool:

 
Sigma je odlična sejalica.Pitanje je šta je na ovoj iz oglasa remontovano?Da li je samo ofarbana ili je urađeno sve po p.s-u.Inače za nju su potrebne velike parcele,lafeta koju najverovatnije nema i dobar traktor da je vuče.
 
Nazad
Vrh