Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Sa terena po Južnom Banatu.Nije baš nova ali jako kvalitetno seje.
img0142.jpg

img0141.jpg
 
negde sam na joyjizz-u video rusku neku sejalicu u nekom kolhozu iste konstrukcije ko ova olt i primetio sam da je malo kraca od kiroveca 150 pa mi sad nije jasno kako je transportuju putom
 
Veljo, mani se pisanja po forumu u 2 ujutro...

A transport sijacice se vrsi uzduzno. Znaci da na jednoj strani imas tockice na kojima se vozi, ili se ovi veliki premjestaju, a s druge strane imas rudu i vuces ju kao prikolicu...
 
Ja sam vidjao da na takve sejalice stave gume sa sve felnom od fergusona,e sad dal valja,dal je dobar prenos....:sta:
 
Zanima me par saveta u vezi sa sejalicom Amazone TYP 25, da li je to dobra sejalica, na šta treba obratiti pažnju prilikom kupovine, i primetio sam da ima vise oznaka od npr, 04,07,08 itd sa cim su one povezane sa zahvatom ili tome slicno?
 
na starijima sa mehaničkim mjenjačem gledaj samo da nije baš u raspadu i kod nje baš i nema iznenađena to su typ 4 i 5 ,a ove novije mogu da zezaju mjenjači koji sami dižu i smanjuju normu sjetve a glavni krivci su tri jednosmjerna ležaja koji koštaju 150 e po komadu.po meni ove starije su puno sigurnije a sjetveni aparat nisu mjenjali tako da čak sa 8 na 5 štimaju dijelovi
 
Drage kolege koju sejalicu preporucujete, pre svega mislim na sejalicu sa diskovima ili cizmaru, Koja se bolje pokazal u oranje a koja u tanjiranje, na kojoj dubini seja sa tanjirima a na kojoj seje sa ulagacima,
Hvala unapred
 
Sad da li je bolja sa cizmama ili sa diskovima . Ima oko toda da se diskutuje i na kraju neces nista razumeti. Kupi onu koja se tebi dopada i to ti je. Ja sam imao IMT sa diskovima i uvek posle nje smo morali da vlacimo. Od kad imamo Nodet sa cizmama , mi nikada nismo ni pomislili na vlacenje.
 
Ovde se moram sloziti sa Draganom82, sto se sejalica tice, imaju i mane i vrline, ali najbolje je kupiti sta ti se svidja i koliko para imas! Ja imam takodje NODET, i njome sam zadovoljan, naravno zavisi i koliko zelis da radis njome.
 
Bliži se setva strnina.Juče sam bio u Zrenjaninskom Plametu.Rade kopiju imt sejalica i nešto slično njima ali u svojoj malo poboljšanoj verziji.Pošto za imt svi znate evo slika njihove sejalice od 3metra teške oko 680kg.
v3obo6.jpg

2qjw0mq.jpg

fu5qpy.jpg

iglnpt.jpg

2d0gv4g.jpg

Cena je 3300 evra.
Primetio sam niz poboljšanja u odnosu na imt tako da to što je malo skuplja definitivno ima opravdanje.
 
Ovaj lanac na poslednjoj slici ima da zadaje toliko problema ako bude vlazna jesen da ce se pokajati ko je kupi,ko ima IMT sejalicu taj zna da ona hoce da nagura blata bas u taj cosak i da skine tu poslednju lulu od kolicine blata.
 
Nazad
Vrh