Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ja sam juče bio na sajmu. Pošto treba da kupim sejalicu, pažljivo sam ih razgledao. Ove strane su za mene još uvek daleko, ogromne su to pare. Zato su mi u izboru tri iz domaće proizvodnje:
IMT 25 redova, Agria 3 m zahvata i Majevica 3 m. Majevica mi se najmanje dopada, ne svidjaju mi se ulagači kod nje, a i kvalitet izrade nije baš na nekom nivou. Tako da sam od nje odmah odustao.
Agria je od ove tri stvarno najbolja, ali ima i lepu cenu. Sa duplim diskovima košta 4885, a ako dodamo nagazne točkove ta cena izlazi na 5227 evra. To su navodno sajamske cene, ali rekli su mi da će ta cena biti do kraja avgusta. A posle toga kao ide na 6500 evra... Jedino što mi se kod nje ne svidja jeste način na koji se menja setvena norma.
IMT sejalica je oko 2700 evra, to je subvencionisana cena.

E sad, Agria ili IMT... Svestan sam da je Agria bolja, ali je i prilično skuplja. Za tu razliku u ceni od skoro 2200 evra mogu da kupim novu nošenu tanjiraču u "v" verziji, i da mi ostane kusur...
Inače sejem izmedju 10 i 15 hektara žita.
 
Kod nas su usluge dosta skupe. Sejanje žita je 40 evra po hektaru. Hoću da kupim isključivo novu sejalicu. A zašto misliš da nije isplativo? Možda za koju godinu povećam proizvodnju žita na 20 hektara... pa i više...
 
Ja sejem 40ha sa sejalicom koja je stara 30+ godina i koja je plaćena 600 eura.Ona je sebe otplatila za 2 dana sejanja.
 
Polovnu bih uzeo isključivo IMT-ovu od 23 reda, ali kad bih je našao u ekstra stanju. A to je teško. Ima jedna u selu do mene, stoji u garaži, nije sejala već 7 godina. Kao da je juče izašla iz fabrike. Ali ne vredi, neće gazda da je proda.
 
Pošto je DIklofen pitao za traktor od 90ks IMT nisam ni spominjao jer ne bi dugo trajala a i mala je za njega, pravi i Pla-met kopiju IMT-a isto sve plekano.

Diklofen raspitaj se za tu Tursku ako su usaglasili cenu i ostale detalje, imam osećaj da neće biti skupa, a da nebude reklama nalazi se preko puta Maseja.
 
Polovnu bih uzeo isključivo IMT-ovu od 23 reda, ali kad bih je našao u ekstra stanju. A to je teško. Ima jedna u selu do mene, stoji u garaži, nije sejala već 7 godina. Kao da je juče izašla iz fabrike. Ali ne vredi, neće gazda da je proda.
Malo oglasi, malo trazisi nadje se, Jesenas u oglasima je u KG bila 2 godine stara, pristojna cena. Ja moju polovnu kupio za 900 evra, ali stara oko 15 godina, i radi posao.
Ipak mislim da nova IMT bas i nije neki kvalitet.
 
Kako kod Agrije štelujete pritisak za ulagače?
Znam da je na torzije i da ima ona špingla na koju se pobijaju ulagači unazad.Isto me interesuje i za nagazne točkove koji se po meni ne mogu štelovati posebno od ulagača tj. da nisu u sprezi.Neka me vlasnici isprave jer ja je uživo još nisam video već samo na slikama.
 
Ne zelim da kvarim,ali nasa nova i Amazon polovna je velika razlika,naravno u korist polovne Amazon.Uvecini slucajeva jedino da nije trula a takvu nisam video da neko uvozi.Inace isejavanje i raspored semena je kao nebo i zemlja,kvalitetnije od nase.Jos ako nadjes ove sa disk ulagacima na konju si.Sad ispada da sam je nahvalio i ako je ja prodajem neka se javi koga interesuje jedna extra od 3 metra.Moze na pp da nebi bilo "off topic".
 
Ja sam se ponovio na sajmu odlucio sam se za LIDU od 4 metra za hvata sa kontrolom setve i nivoom semena u rezervoaru,razgledao sam svasta ali mi se ova najvise dopala sa obzirom na cenu inace sejalica je original ACCORD samo sto je LIDA,ima stalne tragove i jos kojesta od opreme.
 
Pre neki dan nabavio sam ovu sejacicu , i odma se bacio na poso.
Ovako je izgledala pre

16m7hh3.jpg
a1ldsw.jpg


A ovako posle.

1znx3ea.jpg
357hmvr.jpg
 
Nazad
Vrh