Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Mogo big taj traktor ti je stabilniji na putu od rusa i kineza a da ne kažem da DALEKOOO bolje radi od njih
 
ajd kad ti kazes verujemo da mozes masinu i seme oko 2000kg ukupne tezine nositi sa Univerzalom
 
577 kod druga nosi tu sejalicu sad se ti računaj ja imam istu tu konjažu kod univerzala sad ti izračunaj ako mi ne veruješ
 
Mogo big taj traktor ti je stabilniji na putu od rusa i kineza a da ne kažem da DALEKOOO bolje radi od njih[/QUOTE

A sto se toliko plasis kineza??? Taj tvoj univerzal ne moze da krene iz mesta sa 2 zmajevke pune normalno nego mora u sporoj brzini inace se gusi,ispravi me ako gresim,izvinjavam se sto radim off topic ali nisam mogao da cutim...
 
Treba prijatelju da sejem detelinu sa imt-ovom sejalicom dali mi neko moze reci kako se steluje kolicina semena,uopste treba mi savet kako i sta?


Juce mi drugar sejao i njegova je nastelovana ovako: zupcanik ide na drugi krug, a one dve poluge gde se pomeraju zupcanici na 1,5 i tad baca 30kg po hektaru, evo i par slika sa setve

img20120318113802.jpg
img20120318113809.jpg
img20120318123740.jpg
 
pozdrav drugari.zna li neko kako da nastelujemo nordsten lift o matic 2,5m za setvu lucerke i setvu zita?konkretno zanimaju me kolicine 30kg i 200kg po hektaru.pozdrav!
 
I ja mislim da je za trave, ali iza nje treba da ide jedna grabulja sa dosta jaki prsti , kao sto sve ostale sejalice imaju. Ali ova na ovoj fotografiji nema.
 
Šta ima na sajmu od ponuda žitnih sejalica za nas manja gazdinstva tj. manje imućne domaćine?Interesuje me neka preporuka za nešto što će vući YTO 904.
 
Od jeftinijih imaš Lidu - beloruska pneumatska od 4m na sajmu je nešto ispod 8000e, Amazone od 4m mehanička 16500 + PDV i ostale strane su tu po ceni. Bila je i jedna Turska mehanička od 3,5m ali se nije još znala cena, deluje mi jako. Za Agriju nisam pitao cenu ima u odgovarajućoj temi.
 
Nazad
Vrh